Dromy jogurt pre psy a mačky s probiotikami 800g

10 hodnotení
Značka: Dromy

Živý probiotický jogurt je doplnkové krmivo pre výživu pri poruchách trávenia, psov aj mačiek.
Balenie: 800g
Forma: prášok (rozpustný vo vode, viď popis nižšie)

Dostupnosť skladom (2 ks)
Možnosti doručenia
Kód: 14229
€18,90 / ks
Dromy jogurt pre psy a mačky s probiotikami 800g
10 hodnotení
Značka: Dromy
4,5 10 hodnotení

Dromy živý, probiotický jogurt je doplnkové krmivo pre špeciálnu výživu pri poruchách trávenia, ktoré patria medzi najčastejšie problémy psov aj mačiek.

V správnom pomere poskytuje plnohodnotné, živočíšne bielkoviny a probiotické mikroorganizmy, ktoré podporujú imunomodulačnú funkciu čreva a žalúdka.

Jogurt je výrobkom, ktorý vznikol procesom fermentácie, na ktorom sa podieľajú užitočné a zdraviu prospešné baktérie. Výživové zloženie jogurtu, vychádza z výživového zloženia mlieka.

Dromy živý jogurt s probiotikami je obohatený o registrovaný probiotický kmeň Enterococcus faeciumv enkapsulovanej forme, ktorý podporuje imunomodulačnú funkciu čreva a žalúdka a znásobuje účinok priaznivých črevných baktérií. Kolonizáciou črevnej sliznice, tak obmedzuje uchytenie patogénnych baktérií.

Prebiotická vláknina z koreňa čakanky – inulín sa radí medzi oligosacharidy. Je potravou pre priateľské, bunkové mikroorganizmy, ktoré majú vyššiu možnosť prežitia v čreve. Za prítomnosti tráviacich enzýmov, mobilizujú imunitný systém a podporujú prirodzené procesy spracovania a získavania živín.

Odporúčame užívať pri: pre stabilizáciu črevnej mikroflóry, po liečbe ATB, pri opakovaných poruchách trávenia spôsobených diétnou chybou, ochorením.

Gastrointestinálny trakt je v prednej línii imunitného systému. Akékoľvek ochorenie tráviaceho traktu môže narušiť rovnováhu medzi vonkajším a vnútorným prostredím jedinca a jeho celkový zdravotný stav. Ak porucha trávenia spôsobená infekciou, diétnou chybou, potravinovou intoleranciou, nežiaducou reakciou na liečivo postihne celý organizmus, ktorý je potrebné podporiť.

Už vieme, že „živé kultúry“ majú pozitívny vplyv na prostredie žalúdka a čriev, z ktorých vychádza obranný systém organizmu, ktorý je tak chránený pred negatívnymi, vonkajšími vplyvmi. Zásadnú úlohu v ochrane pred vírusovými a bakteriálnymi nákazami, má slizničná imunita. Aj keď je jej hlavnou funkciou ochrana pred patogénmi, slúži aj na produkciu vitamínov. Táto vzájomná spolupráca je kľúčom k zdravému ekosystému, ktorý sa nachádza v sídle črevnej mikrobioty, ktoré tvoria baktérie, huby, vírusy a prokaryotické jednobunkové organizmy, ktoré tiež nazývame črevný mikrobióm.

Z dlhodobého hľadiska pri pretrvávajúcich ťažkostiach, dochádza rýchlym priechodom zaživatiny na zníženie absorpcie živín, vitamínov a následne na oslabenie jedinca.

Pri tráviacich problémoch je vždy dôležité zaistiť oslabenému organizmu:

  • Tekutiny
  • Živiny: bielkoviny, sacharidy, tuky
  • Vitamíny najmä vitamíny skupiny B komplexu
  • Podporiť systémovú a gastrointestinálnu imunitu
  • Doplnkové krmivo pre psy a mačky – zloženie: fermentované mliečne výrobky, jogurtová kultúra, čakanková vláknina inulín, šupky (Plantago pallium) psyllium.

Probiotické mikroorganizmy, zootechnické doplnkové látky, stabilizátory črevnej flóry:
Enterococcus faecium DSM 10663 / NCIMB 10 415 (4b1707) 1,2 x 1011 živých zárodkov.

Dávkovanie pre psa s hmotnosťou 15 – 25 kg:
50 g sušeného jogurtu rozmiešajte s 80 ml vody.

Dávkovanie pre psa, mačku s hmotnosťou 2-5 kg:
5 g sušeného jogurtu rozmiešajte s 8 ml vody.

Balenie: 800g zodpovedá 2100g jogurtu v čerstvom stave.

Dodatočné parametre

Kategória: DOPLNKY pre BARF
Hmotnosť: 0.35 kg
Výrobca: Dromy

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: