KH expandovaná ryžová zrná nahrubo mletá pre psy 1kg

4 hodnotenia
Značka: KH

Zmes je predvarená a instantná, stačí len preliať teplú alebo aj studenou vodou a nechať dobre nasiaknuť.

Dostupnosť skladom
Môžeme doručiť do:
11.12.2023
Možnosti doručenia
Kód: 11038
€3,99 / ks €0,40 / 100 g
KH expandovaná ryžová zrná nahrubo mletá pre psy 1kg
4 hodnotenia
Značka: KH
instantní ryzova kaše pre psy
Novinka
5,0 4 hodnotenia

Ryža je imunologicky najlepšie prijímaná surovina s priaznivým dietetického účinkom pre psa. Ide o kŕmny produkt.

Obsah živín: 8% bielkovín, 2,1% tuku, 5% popolovín (minerálne látky), 9,5% vlákniny, 55% škrobu.
Vitamíny: E - 3,3 mg, B1 - 2 mg, B2 - 0,6 mg, B3 Niacín - 11 mg, B5 kys. Pantothemová - 3 mg, B6 - 1,6 mg, cholín 302 mg.
Minerálne látky: Ca - 0,5 g, P - 0,3 g, K - 3,1 g, Mg - 1,3 g, Fe - 30 mg, Cu - 3 mg, Zn - 1,7 mg, Mn - 18,4 mg.

Charakteristika:

Ryža neobsahuje lepok a je vhodná pre psov s alergiami na túto obilnú bielkovinu. Tepelne upravená ryža je dehydratovaná a nahrubo pomletá ​​do konzistencie kusového šrotu. Má krémovo bielou až mierne žltkastú farbu a veľmi príjemnú vôňu. Nami ponúkaná kaša je iba v krmivárske kvalite, nemožno ju použiť pre ľudskú výživu - nespracováva sa na potravinárskych strojoch.


Možnosti použitia: Instantná ryžová kaša je vhodná pre všetky plemená psov, vrátane tých, čo trpia alergiou na lepok. Slúžia iba ako príloha k mäsitej alebo granulované potrave, tzn. k surovému mäsu, ku konzervám, alebo k vysoko proteínovým granulám s obsahom bielkovín nad 25%. Kaša musí byť psovi podávaná len dostatočne nasiaknutá vodou, nikdy nie v suchom stave - je silne dehydratovaná (zbavená vody) a viaže na seba vyše 200% vody! Nepodávajte ani ako samostatné krmivo, len ako doplnok.

Mokrá kaša môže byť tiež ideálnym nosičom sypkých kŕmnych doplnkov potravy psa, ako sú napr. pivovarské kvasnice, žraločia chrupavka, hovädzie kolagén, silymarín, prebiotiká, chondroprotetika, sypké medikamenty, ai. Nasypte kŕmny doplnok na mokrú kašu a premiešajte - a je to!

Ku kaši je vhodné priradiť aj varenú mletú zeleninu pre zvýšenie obsahu vlákniny. Jej chuťovú atraktivitu môžeme zvýšiť lososovým olejom, rybím, či hydinovým tukom, za čo vám bude pes veľmi vďačný. Prídavok tuku by nemal prekročiť 10% (100 ml / kg mokrej kaše).

U nenásytných psov zvýši prídavok kaše v krmive pocit nasýtenosti. Nepřekrmují sa potom mäsom alebo granulami, tým aj bielkovinami a nemajú potom problémy s jejch trávením - plynatosť, hnačka. Nepoužívajte kašu ako hlavný kŕmnu dávku, ale len ako doplnok bielkovinového krmiva, alebo k jeho ochutenie.

Ryžová kaša pojme až 200% vody voči svojej hmotnosti. Je preto aj vynikajúcim podporným prostriedkom - spolu s mäsom (s granulami to nemá taký efekt), pre zavodnenie organizmu psa v príliš horúcom alebo i mraze.

Spôsob prípravy: Prelejte suchú ryžovú kašu teplou či studenou vodou alebo vývarom a premiešajte, prípadne pridajte vodu tak, aby bola ľahko tónovateľná. Na 100 g kaše dajte cca 150 - 200 ml vody, premiešajte a doriedi si všetko ešte na požadovanú hustotu. Zamiešajte vychladnutú hmotu do obsahu konzervy, mäso alebo granúl. Môžete si namiešať kašu aj do zásoby a zamraziť, alebo uschovať na cca 3 dni v chladničke.
Odporúčané dávkovanie: Je nutné u každého psa dávkovanie individuálne odskúšať od najnižších hodnôt. Nižšie uvádzaná množstvá sú v mokrom stave - po namočení.

Bežne sa pridáva mokrá (!) ryžová kaša k mäsu, k obsahu konzerv alebo ku granulám, a to cca 20 - 30%, tzn. 200 - 300 g / kg krmiva. Záleží veľa na veľkosti psa, jeho aktivite a tiež individuálne "žravosti" a rýchlosti trávenie. U malých a stredných plemien je dobré sa držať okolo 10 - 15% z hmotnosti krmiva.

U obéznych psov je možné použiť kašu na zníženie energetickej hodnoty celkového krmiva, pretože pes nevie naplno využiť škroby a cukry na mantinel energie, k tomu využíva predovšetkým len tuky a bielkoviny. Preto u diéty nahraďte kašou časť granúl z dennej dávky, nepridávajte ju ku krmivu navyše! Pridáva sa cca 15 - 20% kaša zamiešané do granúl.

Skladovanie a spotreba: Ryžovú kašu skladujte hermeticky uzavretú v PVC sáčku a hlavne v suchu. 

Spotrebujte najlepšie do 6 mesiacov od zakúpenia. Pri správnom skladovaní vydrží aj oveľa dlhšie. Prebytky namočenéé kaše možno aj zamraziť do sáčkov v množstve potrebnej na 1 - 2 dni.

Dodatočné parametre

Kategória: DOPLNKY pre BARF
Hmotnosť: 1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: