KH Caulerpa zelená morská riasa pre psov 1kg

Neohodnotené
Značka: KH

Caulerpa je rod zelených morských rias s veľmi vysokým obsahom rozpustnej vlákniny, minerálnych látok, stopových prvkov a vitamínov.

SUPERFOOD
Balenie: 1kg

Dostupnosť skladom
Môžeme doručiť do:
28.9.2023
Možnosti doručenia
Kód: 18032
€12,50 / ks
KH Caulerpa zelená morská riasa pre psov 1kg
Neohodnotené
Značka: KH

Zelená morská riasa z rodu Caulerpa - slovensky Lazucha, rastúca v teplých pobrežných oblastiach Sargasového a Stredozemného mora. Napriek tomu, že dorastá až 1 m dĺžky, jedná sa o jednobunkový organizmus. Tým sa ich bunka radí medzi najväčšie známe bunky sveta. Riasy z rodu Caulerpa sa najčastejšie používajú na priamu ľudskú konzumáciu vo forme šalátov alebo v krmivárskom prostredí v sušenej forme.


Zelené morské riasy majú oproti hnedým riasam - Kelpám tú prednosť, že neobsahujú také veľké množstvo jódu a organického Arsenu, čo sú látky limitujúce ich podávané množstvo v krmive. Kelpy sa preto dáva len malé množstvo do krmiva, ktoré dodá psovi iba potrebné živiny, ale nemôže sa stať prebiotikom. Zatiaľ čo Zelené morské riasy, ktoré sú mimochodom aj oveľa chutnejšie, vďaka vysokému obsahu rozpustnej vlákniny a možnosti podávania vo vyššom množstve, sa už chovajú v tele psa aj ako prebiotikum, tzn. že sa táto vláknina rozpúšťa v žalúdočnej tekutine a stáva sa tak živným substrátom pre zdraviu prospešnú črevnú mikroflóru. Táto mikroflóra potom fermentuje vlákninu ďalej na mastné kyseliny s krátkym reťazcom, čo vedie k zvýšeniu ich populácie (mikroorganizmov) v gastrointestinálnom trakte. Tento proces sa nazýva ako Prebiotický efekt. Probiotikom sú potom nazývané vlastné mikroorganizmy, žijúce na fermentovanej vláknine – prebiotiku.

Pôsobenie Zelených morských rias na organizmus:

  • vyvážený pomer živín a jódu. Jód je prchavá látka, uchovávajte preto riasy vždy hermeticky uzavreté.
  • výrazne podporujú prirodzenú imunitu organizmu – posilňujú obranné reakcie proti patogénnym a toxigénnym baktériám.
  • predchádza poruchám trávenia – zvyšujú ochranu proti hnačke či zápalovým ochoreniam čriev.
  • sú bohatým zdrojom elektrolytov ( vápnik, horčík, draslík )
  • sú bohatým zdrojom esenciálnych, nenasýtených mastných kyselín, predovšetkým Omega 3, ktoré zvyšujú vstrebávanie vitamínov a minerálov v tele.
  • majú silné antioxidačné, antibakteriálne a antivírusové účinky, čím zvyšuje regeneračnú schopnosť organizmu. Podporuje imunitný systém a správny metabolizmus vápnika.
  • urýchľujú rekonvalescenciu po chorobe, operáciách, alebo pri fyzickej záťaži. Podporujú mozog a mozgové funkcie - stimulant mozgových funkcií (pamät, koncentrácia, kognitívne - poznávacie funkcie, ai). Vhodné pri výcvyku mladých psov.
  • zlepšujú stav srsti a kože - podporujú ich správnu pigmentáciu.
  • podporujú spaľovanie tukov.
  • detoxikácia organizmu a vylučovanie toxínov z tela.

Možnosti použitia: Zelené morské riasy Caulerpa - Lazucha sú vynikajúcim doplnkom stravy pre všetky rasy a kategórie psov. Je to ideálny kŕmny doplnok napr. pri kŕmení surovou stravou, tzv. BARFovanie. Vo výžive psa môže hrať významnú úlohu v doplňovaní širokého spektra vysoko stráviteľných a inak pre neho len ťažko dostupných špecifických živín – predovšetkým minerálov – vápnika, stopových prvkov – jódu a železa, vitamínov, antioxidantov a nenasýtených mastných kyselín – Omega 3 a Omega 6.


Limitujúcim ukazovateľom pre príjem morských rias psy je obsah Jódu. Smernica EÚ navrhuje limit príjmu Jódu pre psov vo výške 4 mg / kg hotového krmiva. V našich vnútrozemských oblastiach je jódu v potrave aj v ich zdrojoch vo všeobecnosti veľmi málo, skôr nedostatok. Denná dávka jódu, prijatého organizmom, by ale nemala prekročiť cca 400 mcg (mikrogramov), čo je podľa posledných výskumov uskutočnených v USA maximálna denná dávka, ktorá ešte neohrozí zdravie jedinca pri dlhodobom podávaní. Vyplýva z toho, že maximálna denná dávka musí byť už pod 400 mikrogramami organizmom využiteľného jódu (ide ale o jód skutočne telom prijatý). V chovateľskej praxi to teda znamená, aby pes mal (podľa zaťaženia) cca 200 - 300 mcg využiteľného jódu na deň. Treba počítať aj s tým, že využiteľnosť jódu z rias nie je 100% ale v priemere cca 50 – 60%. Vyššia potreba jódu u psa sa odvíja aj od intenzity záťaže a stresu - napr. pri náročných závodoch (ťažné psy), výcviku, pri práci (záchranári), alebo pri chorobe a u gravidných či dojčiacich súk.

Dávkovanie Lazuchy - Caulerpy vyplývajúce z vyššie uvedeného:
Psy v domácom režime bez stálej záťaže: Pri kŕmení 2x denne, rozdeľte dávku na polovicu do každého kŕmenia.

Psy 5 - 30 kg: 2 - 3 g (1 - 2 plné čajové lyžičky) Zelených rias / deň.

Psy pod 5 kg: 1 – 1,5 g/deň.

Psy nad 30 kg: 3 - 6 g / deň (2 - 3 plne navŕšené čajové lyžičky)

U veľmi aktívnych alebo pracovných psov v záťaži, pri strese, poškodení srsti a kože, gravidné a dojčiace sučky:

- Akútne, krátkodobo do 1 týždňa (v extrémnej záťaži, pred závodmi - ťažné psy, pri akútnom nedostatku jódu, podvýživa): 6 - 8 g / 25 kg hmotnosti / deň. Pri kŕmení 2x denne, rozdeľte dávku na polovicu do každého kŕmenia

- Preventívne, dlhodobo - mesiace (vysoká záťaž, pre zlepšenie zdravotného stavu, pri rekonvalescencii, ai): 3 - 4 g / 25 kg váhy psa / deň. Ideálna je aj kombinácia s Lososovým olejom, alebo aj Žraločou chrupavkou, či extraktom zo Zelených mušlí.

Použitie v praxi: Nasypte zelené riasy na vlhké krmivo - mäso, varená zelenina, ryža, cestoviny, alebo na mierne zavlhčené granule a premiešajte všetko. Vďaka morskej vôni ju drvivá väčšina psov bez problémov prijíma.

POZOR: U bielych plemien výstavných psov môže dôjsť pri pravidelnom, dlhšom používaní rias k dočastnému, nežiaducemu zafarbeniu srsti. Po prerušení dávkovania prípadné vzniknuté sfarbenie do cca 2 - 3 týždňov odznie. Takže nekŕmiť riasami pred výstavou!

Skladovanie a spotreba: Z dôvodu pozvoľnej prchavosti (odparovania) jódu uchovávajte Zelené morské riasy v hermeticky uzavretých obaloch, v suchu a tme, bez priameho slnečného svitu na obal, pri teplote do cca 20 °C. Spotrebujte max. do 12 mesiacov od nákupu. Premrznutie, alebo krátka tepelná úprava (sparenie) na kvalitu produktu nemá vplyv.

Obsah prirodzených živín v 1 kg:
Hrubý proteín - 17%. Tuk - 1,5%. Vláknina - 12%. Hrubý popol - 23%. Polysacharidy - 13%. Vlhkosť 10%.

Nenasýtené mastné kyseliny v 1 kg: Omega 3 - 1800 mg, Omega 6 - 330 mg

Vitamíny v 1 kg:
Beta karotén - 10 mg, B1 - 0,4 mg, B2 - 5 mg, B3 Niacín - 2,5 mg, B6 - 1,30 mg, Biotín B7 - 100 mcg, B12 - 1,5 mcg , B8 = Cholín - 55 mg, C - 900 mg., D3 - 383 oi, E - 198 mg, Kyselina listová - 0,5 mg.

Minerály v 1 kg:
Vápnik – 19 g, Fosfor – 1,4 g, Sodík – 33 g, Draslík – 24 g, Horčík – 27 g, Síra – 43 g, Selén – 0,4 mg, Meď – 44 mg, Železo – 1,2 g, Zinok – 10 mg, Jód – 200 mg,

Obsah typických aminokyselín v 1 kg:
Arginín - 9 g, Cystín - 2 g, Histidín - 2 g, Izoleucín - 5 g, Leucín - 10 g, Lyzín - 6 g, Metionín 2 g, Phenylalanín - 7 g, Threonin - 6 g , Tryptophan - 2 g, Tyrozín - 5 g, Valín - 8 g.

Dodatočné parametre

Kategória: DOPLNKY pre BARF
Hmotnosť: 1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: