KH kolagén triplet mix doplnok pre psy 500g

Neohodnotené
Značka: KH

Zmes hydrolyzovaného kolagénu, MSM a Vitamínu C.
Jednoduchý, lacný a pritom veľmi účinný mix najčastejšie dopytovaných zložiek v kĺbovej výžive.

Dostupnosť skladom (1 ks)
Možnosti doručenia
Kód: 14276
€13,59 / ks €2,72 / 100 g
KH kolagén triplet mix doplnok pre psy 500g
Neohodnotené
Značka: KH

Zloženie: hydrolyzovaný hovädzí kolagén 99% - z toho kolagénnych peptidov 100%, pri priemernej molekulovej hmotnosti - 2070 daltonov. MSM - Methylsulfonylmetán 99,9%, Kyslelina L-ascorbová - 99,9% = vitamín C.

Obsah živín v 1g: Bielkoviny - 667 mg, MSM - 222 mg, Vitamín C - 111 mg,

Charakteristika: Kolagén Triplet Mix je zmesou troch najžiadanejších a najpoužívanejších surovín (Triplet) v kĺbovej výžive. Je to optimálny priemer medzi použitím čistého hydrolyzovaného kolagénu a zložitejšími kĺbovými zmesami, a to ako z hľadiska funkčného tak aj finančného. Čo naša zmes teda obsahuje a s akými účinkami:

1.) Hydrolyzovaný kolagén - je bielkovina, ktorá tvorí základnú stavebnú hmotu spojivových tkanív, teda chrupaviek, väziva a šliach. Je veľmi odolný v ťahu, preto je dôležitým prvkom na spevnenie celého pohybového aparátu. Kolagén sa vyskytuje aj v kostiach a koži. A prečo hydrolyzovaný?

Hydrolýza je rozkladná reakcia, pri ktorej sa spotrebováva voda a zložité látky sa pri nej štiepia na kratšie reťazce. Takto sa bielkoviny kolagénu štiepia na veľmi krátke časti - peptidy (aminokyseliny), ktoré sú potom v organizme oveľa ľahšie a lepšie využiteľné. Kvalitu hydrolyzátu je možné odvodiť od jeho molekulovej hmotnosti, ktorá sa uvádza v daltonoch. Čím nižšia je hodnota daltónov, tým kratšie sú molekulárne reťazce a tým vyššia je ich vstrebateľnosť v organizme. Kvalitné hydrolyzáty sa pohybujú v rozmedzí 2000 – 5000 daltonov. Za špičkové hydrolyzáty sa považujú tie s hodnotou blízkou 2000 daltonov a nižšou. Preto je hydrolyzát kolagénu oproti klasickému mnohonásobne využiteľnejší a má vysokú stráviteľnosť - aj cez 95%.

2.) Methylsulfonylmetán - MSM alebo chemicky presnejšie dimetylsulfón - je organická zlúčenina síry používaná v doplnkoch stravy určených na problémy s kĺbmi alebo aj samostatne ako výrazné analgetikum pri zápalových bolestiach. Prínos MSM pri osteoartróze (porucha obnovy kĺbovej chrupavky) spočíva v tom, že pomáha znížiť zápaly kĺbov a podporuje obnovu produkcie kolagénu. Niektoré štúdie priamo z chovateľskej praxe poukazujú na to, že mnoho problematických prípadov s artritídou, bolestivosťou kĺbov a obmedzeným pohybom u zvierat ( kone, psy ) vykazujú pri užívaní doplnku MSM zníženie bolestivosti a zlepšenie kvality života. Veľmi viditeľné to je predovšetkým u starých zvierat, ktoré vďaka osteoartróze, bez použitia kolagénu a MSM, boli prakticky nepohyblivé. Po nasadení vyšších dávok takejto zmesi sa po niekoľkých dňoch začali aspoň zvola pohybovať. MSM je prezentovaný ako veľmi bezpečná, netoxická látka bez nežiaducich účinkov. Pri bežnom užívaní nie je preukázaný žiadny vedľajší účinok na organizmus. Prebytok látky sa z tela vylúči močom, obdobne ako pri vitamíne C.

3.) Vitamín C – má predovšetkým u psov veľký význam pre zabudovanie aminokyselín kolagénu do kĺbových systémov. Je absolútne nevyhnutný pri biosyntéze kolagénu a následnej tvorbe špecifických kolagénnych vlákien nutných na stavbu chrupaviek i kostí v rannom veku psa - predovšetkým u veľkých psov. Pri pokročilej artróze a atrofovaných tkanivách či kostiach má tiež tíšiaci účinok. Je to aj silný antioxidant a detoxikant.

Kolagén Triplet Mix je smotanovo žltkastý, kryštalický prášok v sypkej forme, čo umožňuje oveľa lepšie dávkovanie aj použitie v krmive ako tablety, ktoré často psy nechcú zjesť. Psy ho pomerne dobre prijímajú vďaka "mäsitej" vôni hovädzieho kolagénu.

Možnosti použitia: Kolagén Triplet Mix je ideálnym, preventívnym doplnkom stravy, predovšetkým pri kŕmení mäsom, tzv. barfovanie - hlavne u veľkých a obrých plemien, kde je podávanie kolagénnych prípravkov nutné už minimálne od 6 mesiacov veku šteňaťa. Rovnako tak je to potrebné aj pri kŕmení granulami. Veľmi vhodným, prakticky už nutným doplnkom výživy psa, je naša kolagénna zmes Triplet Mix v prípadoch bolestivosti kĺbov.

Dávkovanie:

Preventívne:
4-6 g/psa do 30 kg/1x denne.
4-6 g/psa nad 30 kg/2x denne.

Preventívnu dávku podávajte predovšetkým veľkým a obrím plemenám už od 4. - 6. mesiaca veku šteňaťa. Predídete tak veľmi pravdepodobnému riziku vzniku osteoartrózy, ktorá tieto plemená často postihuje. Čím väčšie máte plemeno, tým viac pridajte kolagénu (horná hranica dávkovania). Pri kolagéne pre veľké psy platí, že viac je skôr lepšie.

Akútne - pri začínajúcej bolestivosti:

5 gramov / 15 kg psa / deň.

U malých plemien psov do 10 kg dajte 4 g/deň.
U obrých plemien nad 60 kg dajte max. 20 g/deň.

Rozdeľte celodennú dávku rovnomerne do krmiva podávaného počas dňa. Podávajte stále bez prestávok až do viditeľného zlepšenia stavu. Po zlepšení je možné prejsť na preventívne dávkovanie.

Kolagénnu zmes Triplet Mix nasypte na vlhké granule, mäso, konzervu alebo varené cestoviny, ryžu zeleninu a iné a premiešajte. Prášok sa nalepí na krmivo a pes ju bezo zvyšku zožerie. Možno tiež zmiešať s inými doplnkami stravy psa, napr. pivovarskými kvasnicami, sušenými vajcami, vodnými riasami, arktickým krillom, proteínovým mixom 86, ai. 

Skladovanie a spotreba:
Skladujte v hermeticky uzavretých PVC obaloch, predovšetkým v suchu a tme. Surovina vo vlhku môže tvrdnúť. Pokiaľ sa vám to stane, rozdrvte hrudky a pridajte do krmiva, na jej kvalitu a účinnosť to nemá vplyv. Spotrebujte pri správnom skladovaní najlepšie do 10 mesiacov od nákupu.

Dodatočné parametre

Kategória: PSY
Hmotnosť: 0.5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: