Energetická směs pre psy Energy For Speed pre psov v záťaži 500g

Kód: 11047
Neohodnotené
Značka: KH
€9,18 / ks €1,84 / 100 g
skladom
Môžeme doručiť do:
29.9.2021

Vysoko energetický doplnok výživy pre rýchle doplnenie glykogénu vo svaloch ihneď po intenzívnom výkone.

Detailné informácie

Podrobný popis

Zloženie: Maltodextrín, Pečeňový proteín, Sušené vajcia, Glukóza (Dextróza), Pivovarské kvasnice, rybí proteín, morská riasa Kelpa, sójový lecitín, aminokyseliny BCAA, L-Glutamín, Vitamín C, Taurín.

Obsah živín: Bielkoviny 20%, Tuk 4%, Popol 2%, Vláknina 0,5%, Vlhkosť 8%.

Obsah hlavných účinných látok v 1 dávke (30 g): Maltodextrín - 15 g, Glukóza - 3 g, Lecitín - 800 mg, kelp - 800 mg, BCAA + Glutamín - po 700 mg, Vitamín C - 510 mg, Taurín - 400 mg , Jód - 0,35 mg.

Energetická hodnota v 100 g energetickej pasty: 1,37 MJ = 326 kcal. V jednej dávke 30 g: 0,41 MJ = 98 Kcal

Charakteristika: Nami ponúkaná energetická zmes nepochádza zo zdrojov pre ľudskú športovú výživu!

Zmes je určená pre rýchle obnovenie svalového glykogénu pri vysokom fyzickom zaťažení psa. Glykogén sa skladá z veľkého množstva molekúl glukózy spojených navzájom tzv. Aminoglykozidovej väzbami. Najviac glykogénu je vo svaloch - asi 2/3 a potom v pečeni - asi 1/3. Jeho zásoba je pri veľkom zaťažení vyčerpaná asi po 30 - 90 minútach, podľa intenzity záťaže, pričom svalový glykogén sa využíva ako zdroj energie úplne prvý. Ak sa glykogén z organizmu vyčerpá, sú ako nový zdroj energie použité bielkoviny a až oveľa neskôr aj tuky. Preto je nutné telu dodávať dostatok glukózy a špecifických voľných aminokyselín, aby nedochádzalo k odbúravaniu svalových vlákien pri výkone a hlavne po ňom - ​​pri regenerácii.

Energetická zmes Energy for Speed ​​má sypkú, jemnú štruktúru a svetlo krémovú farbu po surovinách. Vôňa je prirodzená zo surovín. Chuť je mierne sladkastá. Bez akéhokoľvek obsahu aróm, farbív a neprirodzených konzervantov. Len a len prírodné suroviny pre organizmus!

Význam jednotlivých surovín:

Maltodextrín: Je polysacharid vznikajúci spojením molekúl jednoduchého cukru glukózy (dextrózy). Čistá glukóza sa v tele veľmi rýchlo dostáva do krvi, kde sa spotrebováva v podobe tzv. Krvného cukru ako priami zdroj energie pre metabolické procesy tela. Glukóza podaná v čistej forme sa však spotrebuje veľmi rýchlo a organizmu v záťaži za krátky čas dochádza energia. Maltodextrín ale uvoľňuje molekuly glukózy postupne a po dlhšiu dobu, čo zabraňuje kolísaniu obsahu krvného cukru v krvi, stabilizuje jeho hladinu, takže telo má neustály príjem energie, bez veľkých výkyvov v čase, keď to najviac potrebuje. Zaháňa tak u psa malátnosť, pocit slabosti a nechuť ďalej pracovať. Maltodextrín tiež významne zlepšuje využitie vody v tele - zlepšuje vstrebateľnosť tekutiny a zároveň dodáva energiu pre svaly. Zabraňuje efektu přepitosti žalúdka (ťažký žalúdok) z čistej vody.

Glukóza alebo ak aj Dextróza: Ľudovo nazývaná tiež ako Hroznový cukor. Je základným a najrýchlejším zdrojom energie pre všetky telesné tkanivá. Ako tzv. Krvný cukor dodá telu energiu do pár minút po požití. Čistá Glukóza je dôležitá na preklenutie doby než nastúpi účinok Maltodextrínu, aminokyselín a hydrolyzovaných proteínov.

Proteíny: Pivovarské kvasnice, sušené vajcia, pečeň, rybí proteín. Sú to hydrolýzou upravené bielkoviny (skrátenie bielkovinových reťazcov) z prirodzených surovín - rýb a hydinovej pečene. Hydrolyzované proteíny nespôsobujú alergie! Takto upravené proteíny majú veľmi vysokú stráviteľnosť v tele psa a nezaťažujú jeho tráviace ústrojenstvo pred alebo počas záťaže, napr. Pri vytrvalostných pretekoch.

Lecitín: Patrí medzi tzv. Fosfolipidy, ktoré sú zložkou vonkajších bunkových membrán rastlín i živočíchov. Lecitín obsahuje vysoké percento nenasýtených mastných kyselín! Je dôležitou zložkou v metabolizme tukov a ich využívanie, podporuje správnu činnosť mozgu a zamedzuje ukladaniu tukov v pečeni. Pri vysokej záťaži dodáva energiu nervovej aj svalovej sústave a skracuje tak dobu regenerácie.

Kelp - hnedá morská riasa: Prirodzený zdroj veľmi veľkého množstva vysoko využiteľných minerálov a vitamínov, predovšetkým potom jódu, čo je bezpochyby jej najväčší prínos vo výžive. Ďalej výrazné podporuje prirodzenú imunitu organizmu - je bohatým zdrojom elektrolytov (vápnik, horčík, draslík). Má silné antioxidačné, antibakteriálne a antivírusové účinky, čím zvyšuje regeneračnú schopnosť organizmu. Podporuje imunitný systém a správny metabolizmus vápnika. Urýchľuje rekonvalescenciu po vysokej fyzickej záťažou. Podporuje mozog a mozgové funkcie - stimulant mozgových funkcií - zvyšuje chuť psa preteky dokončiť. Kelp je veľmi účinná pri detoxikácia organizmu a vylučovanie toxínov z tela.

Aminokyseliny BCAA: Veľmi dôležitá zložka pre ochranu svalových vlákien pred rozpadom a ich využitím ako zdroja energie. ide o zmes troch esenciálnych aminokyselín (dalej len AMK) L-leucínu, L-izoleucínu a L-valínu v pomere 2: 1: 1, ktorý je ideálny pre vzájomné využitie jednotlivých AMK medzi sebou. Potreba BCAA veľmi významne rastie s náročnosťou fyzického výkonu. Sú nepostrádateľné pre regeneráciu a zotavenie svalov po ich nadmernom zaťažení. 

L-Glutamín: Voľná ​​aminokyselina, ktorá sa vo svaloch vyskytuje najviac a to až vyše 60% zo všetkých AMK. Je základnou stavebnou látkou bielkovín. Pri vysokom zaťažení organizmu rastie potreba Glutamínu až päťkrát! Jeho dostatočná prítomnosť zásadne zlepšuje regeneráciu svalových vlákien, podporuje tvorbu krvného cukru (glukózy) a zvyšuje tiež imunitu. Rýchlosť regenerácie sa zvýši práve v súčinnosti L-Glutamínu s BCAA.

Vitamín C: Aj keď si pes vie vytvárať vitamín C v tele sám, stačí mu to len na pokrytie potrieb jeho základných metabolických funkcií v pokojnom životnom režime. Ak je však pes aj v menšej záťaži (napr. Výcvik) zvyšuje sa potreba vitamínu C tak, že už jeho samotná produkcia nie je pre psa dostačujúce. Pri vysokej alebo extrémnej záťaži a vypätia je potom samotvorba vitamínu C pre psa veľmi nedostačujúce. Je absolútne nevyhnutný pri biosyntéze kolagénu a tým pri ochrane chrupaviek aj kostí. Vysoká potreba ho je v strese a pri väčšom pracovnom zaťažení. Je to silný antioxidant a detoxikant.

Taurín: Je organická kyselina (aminosulfonová kyselina), niekedy mylne priraďované k aminokyselinám. Podporuje činnosť nervovej sústavy, optimalizuje prekrvenie mozgu a činnosť CNS. Urýchľuje prenos sacharidov do svalových buniek, stabilizuje hladinu vápnika v krvi a zlepšuje trávenie tukov. Taurín celkovo zvyšuje rýchlosť reakcií a pripravuje organizmus na zvýšenú záťaž. Posilňuje schopnosť svalových buniek využívať krvný cukor. Podporuje obnovu energetických zásob a tým urýchľuje regeneráciu.

Možnosti použitia: Pre všetky plemená a veľkosti dospelých, zdravých psov bez alergií, cukrovky, epilepsie, kĺbových porúch ai. Nami vyvinutá energetická zmes Energy for Speed ​​je navrhnutá a testovaná ako doplnok výživy pre psov vo vysokej záťaži - predovšetkým pre rekonvalescenciu po akomkoľvek veľkom zaťažení a vyčerpanie.

Zmes je veľmi vhodná aj pre prípravu psa pred relatívne krátkodobú záťaži trvajúcej cca 30 - 90 minút. Napomáha k rýchlemu navýšeniu zásob glykogénu v tele pred preteky a rovnako tak aj k rýchlemu obnoveniu zásob svalového glykogénu po náročnej práci či pretekoch. Psy majú oveľa vyššiu úroveň aeróbneho spaľovanie energetických zásob než ľudia a tak pri vysokej úrovní aktivity nemožno potrebu ich energia svalov hradiť oxidačným metabolizmom krvného cukru, ale telo začne využívať zásoby glykogénu. Preto je dôležitá jeho vysoká zásoba pred akciou alebo rýchla obnova po nej.

Zmes obsahuje suroviny (sušené vajcia a sójový lecitín), ktoré môžu byť pre citlivých jedincov alergénom.

Dávkovanie pred záťažou - pretekmi:

Na každých 12 kg hmotnosti psa / 30 g energetickej zmesi. Zmiešajte s trochou vody na hustejšie kašu, dobre premiešajte až do jemna a potom prípadne ešte doriedi podľa potreby. U veľkých psov nad 40 kg neodporúčam príliš prekračovať dávku 120 g - mohli by hnačkové. Treba to však odskúšať. Psy zvyknutí na vysoko energetickú stravu Nemajú väčšinou s takou dávkou problém. Nie je potrebné dodržiavať striktne dávkovanie presne na gramy, skôr ale dajte radšej trošku viac ako menej. Podávajte minimálne 1 - 2 dni pred výkonom / 2x denne, najlepšie medzi jedlami. Poslednú dávku možno podať cca 30 - 40 minút pred štartom.

Dávkovanie po záťaži - pre rekonvalescenciu:

Pre zvýšenie zásob glykogénu je dôležité, aby bola energetická zmes podaná max. Do 30 minút po ukončení náročné aktivity a pes mal cca 2 hodiny odpočinok. Ak by pes pokračoval ďalej v práci, bude energia zo zmesi Energy for Speed ​​prevedená pre priamu potrebu tela a nebude sa zásoba glykogénu vytvárať.

Na každých 12 kg hmotnosti psa / 30 g energetickej zmesi. Zmiešajte s trochou vody na hustejšie kašu, dobre premiešajte až do jemna a potom prípadne ešte doriedi podľa potreby. U veľkých psov nad 40 kg neodporúčam príliš prekračovať dávku 120 g - mohli by hnačkové. Treba to však odskúšať. Psy zvyknutí na vysoko energetickú stravu Nemajú väčšinou s takou dávkou problém. Nie je potrebné dodržiavať striktne dávkovanie presne na gramy, skôr ale dajte radšej trošku viac ako menej. Podávajte samostatne rozmiešanej vo vode do max. 30 minút po ukončení výkonu, hneď ako sa pes upokojí a vydýcha.

Treba odskúšať znášanlivosť psa na použité suroviny v zmesi! Takže začnite na menších dávkach a postupne ich zvyšujte.Také preto, aby si pes zvykol na príjem silné glycidovú dávky v potrave. Nie všetci psi budú na sacharidy (maltodextrín, glukózu) reagovať pozitívne, u niektorý sa môže objaviť intenzívne hnačka. V takom prípade prestaňte psovi Energy for Speed ​​podávať, počkajte až sa tráviaci trakt upokojí a potom skúste nižšiu dávku. Ak sa to nezlepší nedávajte psovi ďalšiu dávku, je asi citlivý na niektorú surovinu, ktorú energetická zmes obsahuje. V takom prípade skúste použiť skôr proteínové energetickej doplnky na báze proteínov a tukov.

Balenie - Skladovanie - Spotreba:
Balenie je v zipsových silnostěných sáčkoch s možnosťou opätovného otváranie a uzatváranie.

Skladujte v dobre uzavretom, nepriedušnom PVC obale, v suchu, šere a chladu max. Do cca 20 ° C, bez rázového striedanie teplôt.

Dodatočné parametre

Kategória: Starostlivosť o pohybový aparát
Hmotnosť: 0.5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.