Sušené vajcia pre psy 500g

Neohodnotené
Značka: KH

Vysoko stráviteľná, sušená zmes žĺtkov a bielkov v prirodzenom pomere. Dôležitý zdroj živín pre šteňatá aj dospelé psy. Najvyváženejší obsah nutrične významných látok zo všetkých surovín.

Dostupnosť Vypredané
Môžeme doručiť do:
5.2.2024
Možnosti doručenia
Kód: 11032
€8,95 / ks €1,79 / 100 g
Sušené vajcia pre psy 500g
Neohodnotené
Značka: KH

Sušené vajcia pre psy 500 g, stráviteľnosť cez 98% - najvyváženejší pomer živín

Vajce je najkvalitnejší výrobok zo všetkých u nás bežne dostupných surovín vhodných pre psov. V sušenom stave neobsahujú pre psa žiadne antinutričné látky.

Obsah živín v 1 kg: Bielkoviny 47%, Tuk 41%, Popol 3,6%.

Vitamíny: A - 43 200 Mj, E - 13 mg, D - 15 mg, B1 - 4 mg, B2 - 11 mg, B3 Niacín - 3,7 mg, B7 Biotín - 0,7 mg, B12 - 77 mcg, karotény - 109 mg.

Minerály: vápnik - 0,19%, Fosfor 0,8%, draslík - 0,46%, Železo - 72 mg, Selén - 1 mg,

Charakteristika a zloženie: Ide o celé, sušené vajce bez škrupín. Vajce patria medzi potraviny s najzrorumiteľnejším obsahom nutrične významných látok a zároveň aj s veľmi vysokou stráviteľnosťou, u žĺtka to je až 100%. Hlavnými zložkami sušiny vajec sú proteíny - bielkoviny a lipidy - tuky. Kľúčový význam majú predovšetkým bielkoviny, ktoré sú biologicky oveľa hodnotnejšie, než proteíny mäsa alebo mlieka. Ich hlavným zdrojom je bielok.

Syrový vaječný bielok obsahuje glykoproteín avidín, ktorý má schopnosť na seba viazať biotín (vitamín B7) a pri dlhšom a väčšom príjmu surových vajec môže spôsobiť nedostatok biotín v tele. Ďalšie nepríjemnú bielkovinou pre psa je Ovomucoid, ktorá najčastejšie môže spôsobiť u citlivých jedincov alergiu na vajcia. Našťastie sú obe tieto látky značne termolabilné, čo znamená, že sa aj krátkym varom zničí! Nemajú potom na psa žiadny negatívny vplyv. Sušené vajcia sú tak pre psa veľmi významnou zložkou výživy.

Podľa praktických testov u športových psov vo vysokej záťaži, vykonávaných predovšetkým vo Švédsku a v USA, sa sušené vajcia veľmi osvedčila ako jedna z položiek veľmi účinných a ovplyvňujúcich výkon pred preteky a potom aj v rekonvalescencii po preteku. Ukázalo sa v dlhodobých porovnávacích testoch, že majú aj veľký vplyv na úroveň autoimunity psa a tým aj jeho následný zdravotný stav pri veľkom zaťažení, nízkych teplotách, ai. Zaradením sušených vajec do každodennej stravy psom s vysokou záťažou sa významne zlepšuje nielen ich výkon, ale i zdravotný stav.

Sušené vajcia majú sypkú, veľmi jemnú, až pudrovitý štruktúru a svetlo žĺtkovou farbu. Prípadné hrudky nie sú nutričné ​​kvalite nijako na závadu. Menšie množstvo možno osiatej na sitku na rezance a zvyšné hrudky cez neho pretrieť.

Možnosti použitia: Ako bolo vyššie uvedené a vysvetlené, sušené vajcia oproti surovým nepredstavujú pre psa žiadnu hrozbu, ale naopak sú vysoko stráviteľnú a vyváženú surovinou pre doplnenie stravy všetkých vekových aj druhových kategórií psov.

Dávkovanie: 1 kg sušených vajec nahradí cca 80 ks čerstvých. Tzn. že cca 13 g prášku je jedno surové vajce.
Pre malé plemená do cca 10 kg hmotnosti 13 - 20 g / deň
Pre stredné plemená do cca 25 kg hmotnosti 26 - 35 g / deň
Pre veľké a obrie plemená nad 30 kg hmotnosti 40 - 60 g / deň

Sušené vajcia je vhodné pridávať najlepšie do uvarených rastlinných zložiek krmiva - ryža, cestoviny a zelenina. Môže to byť napr. Aj spolu s kvasnicami, riasami, krill, ai. Doplnky. Výrazne sa tak zvýši chutnosť pre psa aj nie príliš obľúbených surovín. Pozor u vysokoproteínových granúl (NL nad 25%), mohla by sa značne zvýšiť hodnota bielkovín i tuku, ktoré by potom pes nemusel dobre tráviť - hnačka, plynatosť. Tu pridávajte cca len polovicu odporúčaného množstva - nutné individuálne vyskúšať.

Nami ponúkaná sušené vajcia sú síce spracované v potravinárskej kvalite, ale pretože je s nimi manipulované v krmivárskom prostredí, neodporúčam používať pre ľudskú výživu.

Skladovanie a spotreba: Skladujte v dobre uzavretom, nepriedušnom PVC obale, v suchu a chlade do cca 18 ° C, bez rázového striedanie teplôt - môže sa kondenzovať voda na stenách a vajcia splesnivieť. Ak sa stane vám to, vajce ďalej nekŕmte, ale celé balenie vyhoďte.

Dodatočné parametre

Kategória: Suroviny na recepty pre psy
Hmotnosť: 0.5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: