Dromy Kurkumový sirup 1000ml

6 hodnotení
Značka: Dromy

Kurkumový sirup pre kone je veľmi lahodné doplnkové krmivo, vykazujúce významné preventívne účinky pri podaní u respiračných, pečeňových,
tráviacich a žalúdočných ťažkostí.

TOP produkt 

Dostupnosť skladom
Možnosti doručenia
Kód: 8006
€23,90 / ks €2,39 / 100 ml
Dromy Kurkumový sirup 1000ml
6 hodnotení
Značka: Dromy
3,8 6 hodnotení

Kurkumový sirup pre kone s obsahom extraktu rastliny Curcuma longa L., extraktom Biopiperinu - čierneho korenia a škoricovníka cejlonského.

Kurkuma je schválené doplnkové krmivo s terapeutickou aktivitou, pri podpornej liečbe akútnych a chronických ochorení. Významné preventívne účinky boli zistené pri podaní u respiračných, pečeňových, pankreatických, intestinálnych a žalúdočných ťažkostí.

Kurkuminoidy sú silné antioxidanty, radí sa medzi polyfenoly - látky s protizápalovou aktivitou, bioflavonoidy, flavánov a flavanoly, s vysokou antioxidačnou aktivitou.

Kurkumín zvyšuje biodostupnosť vitamínu E a zvyšuje koncentráciu α-tokoferolu v pľúcnom tkanive, kde sa viaže na albumín hydrofóbnymi väzbami a môže teda byť transportovaný do vhodných cielených buniek, kde vyvoláva svoje terapeutické účinky. Štúdia in vitro proti atakom baktérie Helicobacter pylori, významne znížila jeho koncentráciu s výsledkom potlačenie infekcie aj zápalu slizničných buniek.

Piperín je štandardizovaný extrakt z plodov Piper nigrum, ktorý je nevyhnutný pre plnú resorpciu kurkumoidov. Podieľa sa na stimuláciu histamínu prítomných v žalúdku, podporuje produkciu žalúdočných štiav a metabolizmus. Zvyšuje absorpciu selénu, vitamínu B a C, kurkumínu, koenzýmu Q10, betakaroténu a ďalších živín. Kombinácia kurkumoidov a piperín pôsobí synergicky, po požití zvyšuje dostupnosť kurkumoidov a ich vstrebanie.


Škoricovník cejlónsky - Cinnamomum zeylanicum s obsahom silíc je podpornou bylinou v oblasti trávenia, silice a ďalšie obsiahnuté látky pôsobia na uvoľnenie kŕčov hladkého svalstva, obmedzenia plynatosti, podpore chuti do jedla. Celkovo pôsobí na zlepšenie metabolických funkcií.

Spôsob použitia (indikácie):
zvýšenie obranyschopnosti organizmu, posilnenie imunitného systému, pri výskyte potravinových alergií, hnačkových stavov, po antibiotickej terapii, zlé krmitelnosti, u po-kolikových stavov, dietoterapiu, po operačných výkonoch

Dávkovanie pre kone s hmotnosťou 550 - 600 kg:
k prevencii 30 ml denne.
V prípade indikácie: 50 ml denne.
Podávajte najdlhšie po dobu 2 mesiacov.

Nie je vhodné pre gravidné a laktujúce.

Doplnkové krmivo pre kone zloženie:
glukóza-fruktózový sirup, 
Curcuma longa L.standardizovaný extrakt s obsahom 97% curcuminoidů, ekuivalent 1000 g mletého podzemku rastliny Curcuma longa L., Piperín štandardizovaný extrakt Piper nigrum s obsahom 95% piperín. Škorica cejlonská - Cinnamomum zeylanicum.

Balenie: 1000 ml

Dodatočné parametre

Kategória: Bylinné sirupy a oleje pre kone
Hmotnosť: 0.49 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: