Tekvicové micro donutky pre psíkov - diétne

Potrebujeme :

1/2 tekvice (Tekvica Hokkaido)
2 vajíčka
1 hrnček ovsených vločiek
1 maličká lyžička medu
5 - 10 lyžíc vody z uvarenej tekvice

Postup :

Tekvicu uvaríme. Keď vychladne, tak rozmixujeme na pastu. Následne pridáme vajíčko a medík. Vločky rozmixujeme na múku a pridáme do cesta. Pridáme "vývar" z tekvice 5 - 10 lyžíc, tak aby cesto nebolo príliš riedke ani príliš tuhé. 

Zmes rozotrieme do formy a pečieme 30 min/170°

A ide sa odmeňovať :-)

 

Tekvica ako superpotravina na trávenie pre psov

1. Ľahko stráviteľné:
Tekvica je výborným zdrojom ľahko stráviteľnej vlákniny. Tieto podporujú zdravé trávenie a môžu pomôcť zmierniť gastrointestinálne problémy u psov. Ak teda váš pes občas zápasí s tráviacimi problémami, odpoveďou môže byť tekvica...

2. Regulácia pohybu čriev:
Vláknitá štruktúra tekvice môže pomôcť pri hnačke aj zápche. Rozpustná vláknina viaže prebytočnú vodu, zatiaľ čo nerozpustná vláknina zabezpečuje normálnu konzistenciu stolice. Vďaka tomu je tekvica všestrannou potravinou na reguláciu pohybu čriev.

3. Podpora pre "podráždený" žalúdok:
Tekvica má upokojujúce vlastnosti, ktoré môžu pomôcť pri podráždenom žalúdku. Ak je váš pes citlivý na určité potraviny alebo má citlivý žalúdok, pridanie tekvice do jeho stravy môže pomôcť zmierniť podráždenie.

4. Bohaté na živiny:
Okrem tráviaceho účinku je tekvica bohatá aj na dôležité živiny, ako sú vitamíny A, C a E a betakarotén. Tieto živiny podporujú nielen celkové zdravie vášho psa, ale tiež posilňujú jeho imunitný systém.

5. Nízkokalorické:
Ak musíte byť opatrní pri kontrole hmotnosti vášho psa, tekvica je skvelá voľba. Má nízky obsah kalórií, no napriek tomu obsahuje množstvo živín. To z neho robí zdravý doplnok pre psov, ktorí si musia strážiť svoju váhu.

Záver: Tekvica ako superpotravina na trávenie pre psov

Celkovo je tekvica pre psov skutočnou superpotravinou, najmä čo sa trávenia týka. Od zmiernenia gastrointestinálnych problémov až po pomoc pri regulácii pohybu čriev, táto zelenina ponúka množstvo výhod. Nezabudnite vždy uviesť tekvicu v malých množstvách a porozprávať sa so svojím veterinárom, najmä ak existujú špecifické zdravotné problémy.

Váš pes sa vám poďakuje šťastným bruškom!