10 tipov na darček k Vianociam pre psíčkara

10 tipov na darček k Vianociam pre psíčkara

Každý z nás premýšľa nad vhodným darčekom na Vianoce. Ako však vybrať to správne prekvapenie pre svojho blízkeho? Či sú to rodičia, priateľka, súrodenec alebo kamarátka. Ak je to milovník psíkov, tak to bude pre vás o niečo jednoduchšie. Je tu množstvo tipov, vďaka ktorým potešíte nielen majiteľa, ale často i samotného miláčika.

  •  Štýlový obojok a vôdzka

Je to jeden z najpoužívanejších predmetov psíčkara. Dajme si ruku na srdce, ktorý majiteľ psa má iba jeden kus týchto vecičiek? Obojky ladíme s vôdzkami. Do mesta vyberáme tie luxusné, či extravagantné. Do prírody zas vezmeme tie najpraktickejsie, ktoré sa ľahko čistia a nie je na nich vidieť špinu. Pridať do zbierky krásny, oku lahodiaci kúsok, ocení každý zberateľ. Môžu vynikať zaujímavou farbou, spracovaním, alebo byť personalizované s menom konkrétneho miláčika.

  • Hrnček s motívom psíka

Žiadnemu psíčkarovi nemôže chýbať hrnček s jeho chlpatými obľúbencami. Ranná kávička či čaj z milej šálky hneď zlepší aj upršaný deň. Na trhu je veľký výber. Ak však chcete darovať niečo originálne a zároveň chcete podporiť dobrú vec, nahliadnite bližšie projektu PODPSA. Predajom hrnčekov s autorskou grafikou sa získavajú financie pre psíkov v útulkoch. Projekt je výnimočný v tom, že stavia na kvalite, originalite, a ako jeden z mála zasiela 100% sumy, mimo výdajov na náklady práve tým, ktorí to naozaj potrebujú.

  • Oblečky

Pravdou je, že nie všetci si potrpia na obliekanie svojich miláčikov. Väčšinou je to záľuba majiteľov s krátkosrstými plemenami. V šatníku psíčkara sa vždy nájde miesto pre pletené svetríky či iné doplnky. Ak však chcete obdarovať niekoho, kto nevlastní práve čivavu, alebo buldočka, siahnite po praktickom oblečení pre psíkov. Vhodné sú pláštenky do dažďa či zimné kabáty, ktoré nájdu svoje využitie. Pri výbere dbajte nielen na dizajn, ale aj na účel. Funkčné oblečenie by malo zakrývať zadnú časť tela tak, aby chránilo citlivé miesta psa.

  •  Pelech ako doplnok interiéru

V súčasnosti existuje široký výber pelechov pre psíky. Väčšina majiteľov si dáva záležať na tom, aby i ten ich ladil v interiéri. Nikto nechce niečo nevkusné, váľajúce sa po podlahe pri okne. Peliešok ako darček by mal hlavne spĺňať predstavy majiteľa. Doporučujeme siahnuť po obľúbenej farbe, či vybrať tak, aby sa hodil do príbytku obdarovaného. Netreba zabúdať na praktickú stránku. Biela kožušinka všitá v peliešku je síce veľmi rozkošná, ale ak si tam ľahne čierny pĺznuci hafík, majiteľ vám teda nepoďakuje, keď ho bude musieť čistiť.

  •  Pamlsovník

Vec, ktorá nemôže chýbať žiadnemu psíčkarovi. Pri výchove a výcviku psa je to nenahraditeľný pomocník. Veď čo je väčšia motivácia pre psíka, než kus lahodného jedla v kapsičke majiteľa? Je to milý darček, ktorým nikto nepohrdne. Nezabudnite ho naplniť pamlskami, nech je radosť z darčeka dvojnásobná.

  •  Pre športovca

Množstvo ľudí sa v dnešnej dobe venuje nejakemu spoločnému športu so svojím štvornohým priateľom. Zväčša sú to rekreační športovci, no každý z nich potrebuje k danému športu nejaké to vybavenie. Na dogtrekking, canicross, bikejöring je to postroj či amortizér. K dogfrisbee sú potrebné disky a ochranné bandáže. Puller šport sa zas nezaobíde bez dvoch fialových kruhov. Každá z týchto aktivít je niečím špecifická a bez potrebných pomôcok sa vykonávať jednoducho nedá. 

Psy s nami zdieľajú množstvo chvíľ. Okrem tých, v našej posteli často trávia s nami aj spoločné chvíle na cestách. Ak poznáte tiež psieho cestovateľa, vieme, čo určite poteší jeho pánička. Môže to byť ľahká a praktická skladacia miska, alebo box na prepravu. To sú veci, ktoré sa vždy využijú. Vyznávačov roadtripov autom viac nadchne poťah do auta s bezpečnostným pásom pre psa. Majiteľov malých plemien naopak osloví práve vkusná kabelka ako prenosný box.

  • Hračky

Psie hračky sú zábavou pre všetkých - malých i veľkých. U väčšiny hračiek je potrebná účasť človeka, vďaka čomu je to milý darček pod stromček, s ktorým sa dá zažiť veľa zábavy.  Nehovoriac o množstve pozitív, kedy sa práve vďaka hračkám posilujete vzájomné puto.

  • Knihy

Darček, ktorý nikdy neomrzí sú knihy. V súčasnosti je výber s tematikou psov, veľmi široký. Ak siahnete po akejkoľvek knižke z nakladateľstva Plot, bude to vždy dobrá voľba. Aby sme vám to uľahčili do popredia dávame tieto knihy.

Dogee odporúča:

Pozitivní metody výchovy psa

Konejsive signály

Jak trénovat nemožného psa