3 spôsoby, ako zachrániť trávnik od vypálených miest po cikaní psov

Ako udržať trávnik zelený?

Označkované fasády, kolesá áut a v neposlednom rade vypálené hnedé kruhy na trávniku. Každý majiteľ psa bojuje s udržaním zeleného trávnika a udržaním neoznačkovaného okolia domu. Je to vôbec možné nemať v lete vypálene kruhy suchej trávi na krásne zelenom trávniku? Je možné psa naučiť značkovať iba určité miesta v záhrade? Alebo prípadne neutralizovať jeho moč? Poteším Vás, áno, poznáme hneď 3 riešenia!

Čo v moči spôsobuje, že na trávniku ostanú žlté škvrny?

Psí moč obsahuje vysokú koncentráciu solí, dusíkaté látky, ktoré extrahujú vodu z trávy a tá uschne. Avšak močenie na dané miesto musí byť pravidelné, po jednom raze by mala tráva ostať aj naďalej zelená. Ako teda udržať trávnik zelený?

 

  1. Pee Post- kolík na hygienu

Slúži pre psy a šteňatá aby močili na jedno miesto. Kolík viete umiestniť v záhrade avšak sa odporúča mať ich v záhrade viac ako jeden. Psík sa rýchlejšie a efektívnejšie naučí na dané miesto.

Žltý kolík funguje na princípe feromónov a je dôležité zdôrazniť, že je NETOXICKÝ. Feromóny (gr. pherein–prenášať a hormon–stimulovať) sú chemické látky, definované ako substancia, ktorá je  vylučovaná jedným jedincom do prostredia a prijímaná druhým jedincom rovnakého druhu, reakcia na ne je v tomto prípade fyziologická- označkovanie daného miesta.

Kolík je pachovo pre psa veľmi zaujímavý a tým pádom ho to doslova ,,ťahá“ ísť označkovať dané miesto.

Každý pes na kolíky reaguje inak. Buď sa pes naučí hneď a netreba mu s tým pomáhať alebo sú psy, ktorým treba trocha pomôcť – ukázať im kolík, motivovať ich. Keď sme dostatočne pohotový a vidíme v záhrade že psík ide močiť snažíme sa ho odviesť ku kolíku a ak sa mu podarí vymočiť pri ňom- pochválime ho — psa NIKDY NEKARHÁME.

 

  1. Green Um- tabletky na neutralizovanie moču

NOVINKA 06/2024 - výhodné balenie 175tbl.

Obsahujú extrakt z juky (Yucca Schidigera), ktorá pomáha fixovať dusík. Obsahujú esenciálne vitamíny skupiny B a aminokyseliny. Okrem iného tablety obsahujú pivovarské kvasnice- zdroj vitamínu B a uhličitan vápenatý.

Juka okrem toho podporuje trávenie, detoxikuje organizmus a v neposlednom rade je zdrojom prírodných enzýmov. Juka spôsobí neutralizáciu psieho moču a tým zabráni aby na tráve ostali vypálené miesta.

Popri užívaní týchto tabletiek sa odporúča kontrolovaný obsah bielkovín v strave psa. Tablety sa podávajú po dobu 6 mesiacov a následne sa odporúča 3 mesačná pauza. Dávkovanie závisí od hmotnosti psíka.

Avšak ak riešite u Vášho psa aj značkovanie fasády alebo napríklad auta, tabletky zabránia iba vypáleným miestam na trávniku. Moč síce nebude tak koncentrovaný ale ak je pes naučený značkovať fasádu tak tabletky mu v tom nezabránia. V tomto prípade by som zvážila určite možnosť Pee post kolíka.

 

  1. Dog Rocks - Vulkanické kamene

Prírodný austrálsky produkt, ktorý slúži na elimináciu vypálených miest na trávniku. Dog Rocks sa vkladajú do misky psíka z ktorej celý deň pije vodu. Je dôležité ak pes prijíma vodu z viacerých misiek počas dňa na rôznych miestach aby kamene mal sprístupnené vo všetkých.

Ako to funguje?

Dog Rocks odfiltrujú nečistoty z vody, ktoré sú zodpovedné za vypálenú trávu. Cín, čpavok, dusičnany. Tým pádom moč psíka nie je silno koncentrovaný a je zbavený látok, ktoré spôsobia vymretie trávy.

Avšak rovnako ako u Green Um tabletiek treba myslieť na to, že ak bojujete s problémom značkovania okolia domu tak je lepšia varianta Pee Post kolík.

 

A s čím máme skúsenosti v Dogee my?

Dogee svorka používa Pee post kolíky a trávnik a majitelia sú veľmi spokojní! Avšak pozitívne recenzie od zákazníkov prichádzajú aj na Green um tabletky ale taktiež Dog Rock. Tieto tri veci sa osvedčili ako funkčné a tak za Dogee doporučujeme!