Bezpečné ochladzovanie pre psov v horúcom dni - ochladzovanie psov odparovaním 6/2024

Ochladzovanie psa odparovaním je efektívny spôsob, ako pomôcť psovi regulovať telesnú teplotu v horúcom počasí. Psy sa nepotia tak ako ľudia; namiesto toho sa ochladzujú predovšetkým pomocou dýchania (pantingu) a odparovaním vlhkosti z jazyka, úst a horných dýchacích ciest. 

Odparovacie vesty a postroje

Špeciálne chladiace vesty, ktoré sú navrhnuté tak, aby absorbovali vodu a postupne ju odparovali, môžu byť veľmi účinné. Stačí ich namočiť, vyžmýkať prebytočnú vodu a nasadiť na psa. Vzhľadom na to, že sa psy nemôžu potiť, chladiace vesty a postroje Ruffwear vytvára rovnaký efekt pomocou trojvrstvovej konštrukcie.

Chladiaca technológia má tri vrstvy, vonkajšia sacia vrstva, ktorá uľahčuje odparovanie a poskytuje tienenie a tepelnú ochranu s hodnotením UPF50+ (blokuje približne 98 % slnečných UV lúčov). Stredná vrstva, ktorá zadržiava vodu, funguje ako rezervoár a absorbuje vodu na odparovanie. Tretia pohodlná vnútorná vrstva udržuje vášho psa v suchu a pohodlí a odvádza povrchové teplo preč od psa.

Ide o chladenie odparovaním, ktoré je pre psov bezpečné. 

Strategický výber materiálov a dizajn ponúkajú riešenia pre vaše výlety v teplom počasí. Svetlá tkanina odráža slnečné žiarenie a poskytuje tienenie, zatiaľ čo navlhčenie vesty aktivuje našu technológiu Swamp Cooler™ Tech.

Stačí len namočiť, nasadiť na psa a vyraziť na cestu. Keď uschne, znova ho namočte.

  • štýl vesty poskytuje maximálny tieň s bočnými prackami pre ľahké zapínanie/vypínanie.
  • trojvrstvový systém absorbuje vodu a podporuje chladenie odparovaním.

Postroje a vesty kúpiš TU <-

Systém Swamp Cooler™ sme otestovali v našom štúdiu, ktoré sa zmenilo na laboratórium. S pomocou niekoľkých kancelárskych psov, infračervené kamery FLIR (Forward Looking InfraRed), niektorých nástrojov na zhromažďovanie údajov a množstvo pochúťok ;-). Údaje, ktoré sme zhromaždili, odhalili, že priemerná rýchlosť ochladzovania povrchu psa je 6x vyššia, ako ich základná rýchlosť prirodzeného ochladzovania pri nošení chladiaceho systému Swamp Cooler™.