Domáce pamlsky pre psov

V úvode si vysvetlime v skratke čo je B.A.R.F. B.A.R.F. je pre mnohých najlepším spôsobom ako kŕmiť psa. B.A.R.F, v angličtine "Bones And Raw Food", znamená "kosti a surová potrava". Pri kŕmení barfom je nutné dodržiavať určité výživové zásady. Vedľa surového mäsa a kostí (cca 85%) by psy mali dostávať tiež zeleninu, bylinky a iné prírodné potraviny (cca 15%). Kŕmenie týmto spôsobom je najprirodzenejšie kŕmenie, aké môžeme psovi dopriať. A keď už sme pri tomto kŕmení, prečo to nedotiahnuť do dokonalosti – domácej príprave pamlskov.

Pri psích pamlskoch by sme mali myslieť na ich zloženie. Lacné psie pamlsky v mnohých prípadoch nemajú riadne špecifikované zloženie a v prevažnej väčšine tvoria zloženie vedľajšie živočíšne produkty a hlavne obilniny. Ako všetci dobre vieme, pes sa radí medzi mäsožravcov, preto by jeho výživa mala byť bohatá na živočíšne bielkoviny. Ak pes nemá zdravotné problémy, je nevhodné z neho robiť vegetariána.

Ak si nie ste istí zložením psích pamlskov, prípadne pamlsky obsahujú nejaký alergén, ktorý vášmu psovi škodí bude pre vás najlepším riešením pripraviť si domáce chutné pamlsky. Najväčšou výhodou domácich pamlskov je, že vždy viete čo sa v pamlskoch nachádza, viete ich zloženie a taktiež viete posúdiť kvalitu ,,vstupných“ surovín. Nepridávate do nich zbytočný cukor a farbivá, ktoré z dlhodobého hľadiska nie sú vhodné pre zdravie a výživu psa. Naviac si vy sami môžete zvoliť tvar pamlskov a aj ich hrúbku. Ak sa vám zapáčil nápad výroby vlastných psích pamlskov veľa inšpirácie nájdete aj u nás na stránke, kde nájdete množstvo chutných receptov s celým postupom výroby a taktiež so všetkými surovinami, ktoré budete potrebovať.

https://www.dogee.sk/recepty-pre-psikov/