Morská riasa Kelpa - sušená hnedá riasa

Kelpa (Ascophyllum nodosum) je morská riasa severnej časti Atlantiku. Kvalita suroviny je daná kvalitou prostredia a kvalitou spracovania. Kelpa, ktorú Vám ponúkame, je spracovaná metódou elektro - separace, ktorá neznehodnotí aktívne látky a konečný produkt má vysokú kvalitu.

Kelpa obsahuje vysoký podiel polysacharidov, napríklad algináty, fucoidany a laminarin (betaglukan). Tiež vysoký podiel jódu a sodíka majú zootechnický význam 1.

Ako kelpa účinkuje?

Vlastnosti niektorých polysacharidov (protizápalové antivirotické účinky) podporili rastúci záujem z posledných dekád o múčku z A. nodosum a jej použitie vo výžive.  
Kelpa u všetkých druhov zvierat významne posilňuje imunitu a má silný antioxidačný efekt, podporuje vitalitu, trávenie a funkciu čriev. Podporuje rekonvalescenciu. Efektívna ochrana proti črevným a hubovým toxínom.
 
Súčasné štúdie preukazujú priaznivý vplyv alginátov a beta glukagenů na imunitný systém. Vtip je v tom, že simulujú prítomnosť patogénnych polysacharidov, čím nabudí imunitný systém a súčasne podporí črevnú fermentáciu (prebiotický efekt stráviteľných vlákien). Algináty sú tiež známe schopnosťou upravovať mechanické vlastnosti črevnej steny.
 

Ako kelpa rieši problémy so zubami mačiek a psov?

Kelpa potláča zápach z papule u psov a mačiek, bráni vzniku zubného plaku a znemožňuje vznik zubného kameňa u psov a mačiek. Funguje teda ako unikátny čistič na zuby pre psov i mačky.

Vďaka užívanie riasy A. nodosum sa mení enzymatické zloženie slín, ktoré znemožnia vznik zubného plaku na zuboch u psov a mačiek, čím sa zamedzenie ukladania zubného kameňa a zmizne nepríjemný zápachom z papule a úst mačiek a psov. Dlhodobým užívaním sa naruší už vytvorený zubný kameň, ktorý časom zmizne alebo ho možno ľahko kefkou odstrániť.

Prečo užívať Kelpu?

1. bráni vzniku plaku
2. bráni vzniku zubného kameňa
3. odstráni nepríjemný zápach z papule
4. zlepší pigmentáciu kože i srsti
5. zlepší kvalitu srsti a kože
6. obsahuje 30 minerálov a stopových látok

Kelpa vyzerá ako zeleno-hnedé vločky či prášok, ktorý možno jednoducho nasypať a zamiešať do žrádla zvieraťa. Vôňa mora nebýva na závadu. 

Dávkovanie:

 • pre psov a mačky (pri dávke 3 g na 10 kg) 
  redukcia zubného plaku
  redukcia halitózy
  lepšie trávenie
  kvalitnejšia srsť
  boost imunity a vitality

 • pre kone (pri dávke 50 - 100 g na 250 kg)
  kvalitnejšia srsť
  prirodzený zdroj jódu
  obmedzuje mykotoxikózu-ergotizmus (agalaktie, potraty, lézie kopýt)

 • pre dobytok (pri dávke 25 g na kus, najmä počas horúčavy či nedostatku sena a obilnín)
  zlepšenie kvality mäsa
  podpora trávenia
  zníženie patogénne bakteriálne nálože (E. Coli) pred zabitím