Prečo môj pes žerie trávu?

Často sa Vám stane že ste na prechádzke so psíkom, niekde na lúke alebo v parku a psík sa pasie na tráve? Prečo je pre našich štvornohých miláčikov tráva taká žiadaná?

To že psík žerie trávu môže mať viac aspektov, či to že mu tráva jednoducho chutí, alebo si potrebuje uľaviť ťažkosti na žalúdku zo zlej stravy. Môže to byť dokonca aj z nudy, kedy je psík sám vonku, na záhrade a takýmto spôsobom ,,zabíja“ nudu. V neposlednom rade, môže byť pre psíka tráva aj prospešná, kedy si dopÍňa telu prospešné látky ako je napríklad chlorofyl.

Chlorofyl je zelené farbivo (pigment) obsiahnuté v rastlinách a riasach, uložené v chloroplastoch ( listová zeleň ) viazané na molekulu bielkoviny. Chlorofyl je známy svojím hojivým a protizápalovým účinkom

Nutričná hodnota chlorofylu

Je to pigment nachádzajúci sa v rastlinách, ktorý je nabitý množstvom významných živín. Je to dobrý zdroj vitamínov, ako je vitamín A, C, E, K a beta-karotén. Je bohatý na antioxidanty, životne dôležité minerály ako horčík, železo, draslík, vápnik a esenciálne mastné kyseliny.

Nevoľnosť :
Ak si všimnete že Váš psík až pričasto po zjedení trávy ju následne vyvráti, mali by ste zbystriť pozornosť.


Štúdie ukazujú, že len 25% psov po požití trávy zvracia a len 10% z nich má nejakú chorobu.  Niekedy ťažoba žalúdka môže byť prejavom nejakej vážnejšej nemoci, ako je žalúdočný reflux, takže je dobré poradiť sa s veterinárom ako postupovať ďalej s vyšetrením. Časté zvracanie môže byť aj prejavom nesprávne zvolenej stravy.

Nech už je význam pojedania trávy u vášho psíka akýkoľvek,  vždy sledujte, ako sa váš štvornohý miláčik po požití správa.

Dbajte hlavne na to, aby tráva nebola postrekovaná rôznymi pesticídmi a chemikáliami.