Prichádza zima - ako správne kŕmiť?

Prichádza zima - ako správne kŕmiť?

Pes žijúci v domácnosti má iný energetický výdaj ako psík ktorý má pobyt vonku a teda bude potrebovať energetický príjem z krmiva vyšší pretože spáli až o 60 % viac energie. Psom vonku odpoúčame dávkovať krmivá s väčšou energetickou hodnotou.

Je dôležité, aby bol váš pes v požadovanej kondícii už behom jesenného obdobia. Pes v dome nepotrebuje také navýšenie proteínov a tukov ako pes vonku. Najdôležitejšie je sledovať zloženie, spôsob výroby a energetickú hodnotu potravy, ktorú chceme psovi dať. Na trhu je na výber veľké množstvo granul a najdoporučovanejšie sú tie, ktoré sú za studena lisované, pretože pri ich spracovaní sa zničí najmenej látok tak potrebných a cenných pre psíka.

Je potrebné zvážiť najlepšie možnosti krmenia psíka a netreba sa báť opýtať aj odborníkov - kontakty

Najväčšia chyba pri kŕmení v zime :

  • Nedávajte psom omnoho väčšie dávky krmiva behom zimného obdobia, dávky by sa mali zvýšiť len v malom množstve. Stačí navýšiť dávku o 20 %.
  • Veľkými dávkami môžete spôsobiť problémy so zažívacím traktom a hnačky. Dôležité sú hlavne krmivá s vysokým obsahom proteínov a tukov.

Čím naopak vôbec nekŕmiť?

Sú potraviny ktoré psíkom veľmi škodia:

  • Avokádo, má toxickú látku persin, ktorá spôsobuje otravu.
  • Zelené rajčiny a ich stopky, listy, môže spôsobiť zažívacie problémy
  • Popcorn, dlhodobé užívanie vedie k obezite.
  • Hrozno a hrozienka, môžu spôsobiť tráviace problémy, krče, zvracanie a hnačky.
  • Kravské mlieko, psík nevie rozložiť bielovinu v mlieku a s tým sú spojené tráviace problémy a hnačky.
  • Čokoláda, je pre psa veľmi nebezpečná, obsahuje látku theobromin ktorá spôsobuje hnačku a nevoľnosť. Väčšie požitie vedie k svalovým triaškam až infarktu.

Je potrebné sa starať o našich domácich miláčikov, najlepšie ako sa dá, nebojme sa o rady opýtať odborníkov a dlhoročných chovateľov.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie