Recenzia oblečenie pre psov Ruffwear Powder Hound

So všetkým čerstvým snehom, ktorý padal sme boli vyskúšať vestu Powder Hound od spoločnosti Ruffwear

Tento kabátik je perfektne navrhnutý pre zimu a sneh. Powder Hound je vyrobený z dvoch rôznych materiálov pre duálnu funkčnosť. Prvým materiálom, ktorý sa nachádza na vrchnej časti bundy, je vysoko loftový polyester, ktorý pomáha zachytávať telesné teplo a udržuje vášho psa v teple (recyklovaná polyesterová izolácia slúži na zachytenie tepla)

Druhým materiálom, ktorý tvorí spodnú polovicu bundy, je zmes nylonu a spandexu, ktorá pomáha predchádzať tepelným stratám. Táto tkanina je mimoriadne flexibilná, čo umožňuje plný rozsah pohybu, čo som u mnohých iných bundách pre psov jednoducho nevidel. Ak je váš pes nadšený v snehu ako Winnie, je užitočné mať k dispozícii bundu, ktorá neobmedzuje pohyby psa.

Hlavným dôvodom, prečo nás táto bunda zaujala, bolo to, že sme sa často ocitli v dobrodružstve v hlbokom prašane. V zime si nielen užívame turistiku, ale aj lyžujeme. V porovnaní s inými zimnými bundami, ktoré sme vyskúšali, je štýlový rukávov Powder Hound nad rámec základného pokrytia brucha, aby ďalej pomáhal udržiavať teplo uzavreté vo vnútri a vonku. Aj keď má Winnie dvojitú srsť, pri našich dobrodružstvách môže prechladnúť. Často som strčil ruku medzi vrchnú vrstvu bundy a Winniein chrbát a vždy som cítil príjemne teplo. Zmes nylonu a spandexu na spodnej časti bundy tiež zabránila hromadeniu snehových gúľ na Winnieinom hrudníku a predných končatinách. 

Kabátik je teplý a pružný, ale udržuje vášho psa v suchu?

Tkanina použitá v tejto bunde je opísaná ako vodeodolná a nie je úplne vodeodolná. Tkanina odvádza skvelú prácu a uvoľňuje nadýchaný sneh v skutočne chladných snehových dňoch, vďaka čomu je váš pes suchý v oblastiach, ktoré pokrýva. Nie všetky snehové dni sú však rovnaké. Keď sme bundu testovali na vlhkom snehu (mokrý sneh), vrstva nylon-spandex rýchlo absorbovala vodu. To viedlo k tomu, že Winnie mala mokré bruško! Zatiaľ čo vrchná vysoko-polyesterová vrstva tiež absorbovala vodu, jej materiál bránil úplnému vsiaknutiu vody. Ak hľadáte úplne nepremokavú alternatívu, mali by ste zvážiť inú bundu.

Powder Hound sa pohybuje vo veľkostiach od XXS do XL. Podľa tabuľky veľkostí by Winnie mala byť XS, ale vzhľadom na jej nadýchanú srsť a dlhší chrbát sme sa rozhodli zvoliť veľkosť S. Bočný zips sa tiahne po celej dĺžke bundy a umožňuje celkom plynulý prechod. Oblasť zipsu má priamo pod ňou ďalší kúsok polyesteru, ktorý pomohol zabrániť zachyteniu dlhých vlasov Winnie. Predtým sme už vyskúšali iné zimné bundy, ktoré na zaistenie vášho psa používajú suchý zips, patentky alebo spony. Dizajn zipsu na Powder Hounde je najjednoduchší nástroj zo všetkých. Akonáhle je zazipsovaný, nie sú potrebné žiadne cvočky. Nevýhodou použitia iba zipsu je, že ak váš pes úplne nezodpovedá jednej z existujúcich veľkostí, nie ste schopní ho upraviť tak, aby fungoval. 

Voľný preklad - https://dogsthathike.com/ruffwear-powder-hound/