Dromy Cesnak sušený pre kone 1kg

6 hodnotení
Značka: Dromy

Na zlepšenie dýchacích funkcií, trávenie a podporu látkovej výmeny.
Balenie: 1kg

Dostupnosť skladom
Možnosti doručenia
Kód: 12280
€11,90 / ks €1,19 / 100 g
Dromy Cesnak sušený pre kone 1kg
6 hodnotení
Značka: Dromy
5,0 6 hodnotení

Cesnak je bylina pôvodom zo Strednej Ázie so širokospektrálnymi účinkami. Zlúčeniny síry, obsiahnuté v cesnaku zabraňujú uvoľňovaniu zápalových látok, ktoré je doplnené o antioxidačné schopnosti.

Účinná podpora pri ochorení horných dýchacích ciest a chronickému zápalu priedušiek. Vysoká koncentrácia obsiahnutých látok má silnú schopnosť redukovať hromadenie hlienu. Táto vlastnosť spoločne s proti-mikrobiálnym účinkom získava vysokú popularitu pri podpornej terapii dýchacích ciest.

Svojim pôsobením proti vírusom a baktériám celkovo napomáha zvyšovať odolnosť organizmu. Podporuje vstrebávanie vitamínu B, ktoré býva narušené najmä po liečbe antibiotikami. Vytvára nepriaznivé podmienky pre črevné parazity, aj lietajúci hmyz, vhodne pôsobí na prevenciu zápalových stavov.

Priaznivé účinky cesnaku na organizmus sa prejavujú lepším príjmom potravy, trávením a resorpciou živín. Hlavnou organickou sírnou zlúčeninou cesnaku je allicín s dlhodobo známym, pozitívnym, antibakteriálnym účinkom na žalúdočné mikroflóru, hlavne na baktérie a kvasinky.

Jeho významná antibiotická aktivita je navyše prínosom, ak sú prítomné baktérie, ktoré už získali rezistenciu na penicilín. Allicin spolu s ďalšími organickými sírnymi zlúčeninami, ktoré vznikajú počas zrenia cesnaku, poskytujú homologického rad oligosulfidů, ktoré priaznivo ovplyvňujú imunitný systém. Znamená to, že zvyšujú obranyschopnosť organizmu proti infekčným ochoreniam.

Vďaka svojmu antioxidačnému efektu majú schopnosť ochraňovať bunky napr. v pečeni a to nielen proti poškodeniu, ale tiež proti starnutiu. Pri akomkoľvek spracovávaní cesnaku dochádza k enzymatickým reakciám, pri ktorých vzniká ako hlavný produkt allicín.

U Allicinu boli preukázané antimikrobiálne, antivirózní, antimykotické účinky.

 • biotín
 • silice
 • lektíny
 • flavonoidy
 • polysacharidy
 • aktívne peptidy
 • lutamylpeptidy
 • steroidné a triterpenové saponíny,
 • vitamíny: A, B1, B2, B6, B12, C, E
 • minerálne látky: K, Ca, Mg, Zn, Fe, J, Se, Gr
 • kyselinu nikotínovú, pantoténovú, listovú

Dávkovanie: denne do kŕmnej dávky.
Pre kone s hmotnosťou 550 - 600 kg:
k prevencii: 20 g denne
k zlepšeniu kondície: 50 g denne po dobu 1 mesiaca.

Zloženie: Allium sativum L., cesnak siaty 

Dodatočné parametre

Kategória: Starostlivosť o imunitný systém kone
Hmotnosť: 1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: