Dromy doplnkové krmivo pre kone DHA 4 HORSES 1500g - vhodné pre alergikov

4 hodnotenia
Značka: Dromy

Doplnkové krmivo pre kone "alergikov", s postihnutím dýchacieho aparátu, dermatologických ťažkostí, pre kone po operačných výkonoch v dutine brušnej. 
NOVÁ RECEPTÚRA

Dostupnosť skladom
Možnosti doručenia
Kód: 7736
€32,50 / ks €2,17 / 100 g
Dromy doplnkové krmivo pre kone DHA 4 HORSES 1500g - vhodné pre alergikov
4 hodnotenia
Značka: Dromy
5,0 4 hodnotenia

DHA 4 HORSES je kŕmny doplnok s dobrou evidenciou účinku u konských alergikov.

Obsahuje aminokyseliny, vitamíny a esenciálne mastné kyseliny. U koní bol opakovane preukázaný pozitívny vplyv dlhodobého podávania DHA na zníženie prejavov: konského astmy (RAO, rekurentná obštrukcia dýchacích ciest; IAD, zápalové ochorenie dýchacích ciest). Podávanie DHA je vhodným doplnkom, bezprašného manažmentu koní s príznakmi alergickej bronchitídy, ktorý je pre kontrolu ochorení nevyhnutný.

Preventívne a dlhodobé podávanie DHA vedie k lepšiemu hojenie rán, kratšie rekonvalescencii z endotoxémie (typicky u kolikových ochorení) a z prípadných chirurgických zákrokov najmä v dutine brušnej.

U psov bol potvrdený pozitívny efekt na zmiernenie príznakov atopickej dermatitídy a u mačiek, podobne ako u koní, na stabilizáciu príznakov astmy.


Vzhľadom na mechanizmus účinku je odporúčané podávanie DHA ako doplnkové krmivo aj u koní s ďalšími hypersensitivními ochoreniami okrem astmy, ako je alergia na bodnutie hmyzom ( "letné vyrážka") a iné typy kožných alergií vrátane atopickej dermatitídy.

DHA = kyselina dokozahexaénová patrí medzi esenciálne mastné kyseliny, ktoré si organizmus nevytvára sám a ich príjem do organizmu je úplne závislý na diéte. Hlavným zdrojom omega 3 mastných kyselín sú semená, orechy, riasy a ryby.

Pozitívny efekt bol dokázaný pri dávke od 1,5 - 3 g DHA na deň, po dobu podávania minimálne dvoch mesiacov.

Zloženie:
fermentované morské mikroriasy, fermentované kvasnice kmeňa Saccharomyces cerevisisae, MSM - methylsulfonyl metán, vitamín C, L - lyzín.

Dávkovanie pre kone s hmotnosťou 550 - 600 kg: 50 g denne do kŕmnej dávky.

Balenie: 1500 g

Dodatočné parametre

Kategória: Starostlivosť o imunitný systém kone
Hmotnosť: 1500 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: