Dromy Artro 750 g

5 hodnotení
Značka: Dromy

intenzívna starostlivosť o pohybový aparát koňa
s vysokým obsahom kolagénnych peptidov, glykozaminoglykánov

 

Dostupnosť skladom
Môžeme doručiť do:
23.5.2024
Možnosti doručenia
Kód: 7688
€37,90 / ks €5,05 / 100 g
Dromy Artro 750 g
5 hodnotení
Značka: Dromy
4,4 5 hodnotení

Doplnkové krmivo pre kone s vysokým obsahom kolagénnych peptidov, glykozaminoglykánov, vitamínov, minerálov a antioxidantov, ktoré sa podieľajú na regenerácii spojivového tkaniva vyživujúce okolia kĺbu, kĺbovej chrupavky, kĺbové puzdrá, väzy, šľachy.

Pretože artrotické problémy negatívne ovplyvňujú úroveň výkonu, je starostlivosť o zdravé kĺby koňa dôležitou súčasťou jeho ošetrovanie.

Artro je určené pre všetky kategórie koní, prevažne so športovým alebo pracovným zaradením, bez vekového obmedzenia. Kĺbová chrupavka je vysoko špecializované spojivové tkanivo tvorené chondrocytmi, kolagénom, proteoglykánmi a vodou. Kombinácia kolagénnych peptidov, glukosamínu a chondroitín sulfátu prispievajú k zlepšeniu mechanicko-elastických vlastností.

Vitamín C prispieva k tvorbe kolagénu, ochrane buniek pred oxidatívnym stresom, 
k regenerácii redukovanej formy vitamínu E. Horčík udržiava funkčny tonus svalu, prispieva k normálnej činnosti svalov, nervovej sústavy, k zníženiu vyčerpania a únavy.

Vitamín E svojim antioxidačným pôsobením prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom.

Obsah účinných látok v dennej dávke pre kone s hmotnosťou 550 - 600 kg:

kolagénne peptidy: 5000 mg

glukosamín hydlochrorid: 3500 mg

methylsulfonylmethan: 3000 mg

Boswellia serrata: 2500 mg

chondroitín sulfát: 1500 mg

Nutričné ​​doplnkové látky v kg:
vitamín C: 32 000 mg, vitamín E (ako alfatokoferol): 20 000 mg
aminokyseliny: L-lyzín 100 g, DL-metionín 40 g, horčík 0,4%

Odporúčame:
S ohľadom na zmes látok radiacich sa do skupiny SYSADOA - symptomaticky pomaly pôsobiace látky, odporúčané dávkovanie 2 x ročne po dobu 60 - 90 dní.

Dávkovanie:
25g na deň pre kone s hmotnosťou 550 - 600 kg.

Balenie: 750 g.

Od kone sú požadované v priebehu jeho života (rast, tréning a športové kariéra, ale i rekonvalescencia) rôzne typy a zmeny pohybu, pri ktorých sa extrémne zaťažuje jeho kostný, svalový, šľachový a kĺbový aparát.

Ani dobre trénovaný kôň nemusí dosiahnuť svojho najlepšieho možného výkonu. Príčinou môže byť popri vrodených dispozícií aj ochorenia pohybového aparátu.

Kosti kone sú opornú štruktúrou tela. Aby sa predišlo deštrukcii kosti v dôsledku veľkého trenia a nárazov, sú povrchy kĺbových hlavíc a kĺbových jamiek potiahnuté chrupavkou. Pri stláčaní chrupavky pohybom sa dutiny zmenšujú, tekutina kladie pri stláčaní odpor.

Chrupavku tvorí vlákno, ktorého hlavnou zložkou je glukosamín. 
Na vlákno sú pripojené štetiny tvorené osovým proteínom a na každú z nich sú pripojené vlákna tvorená chondroitínom. Vlákna chondroitínu sú do seba zakliesnené tak, že vytvára malé dutinky vyplnené kĺbovou tekutinou. S pribúdajúcim vekom alebo pri nadmernej záťaži sa vlákna chondroitinu skracujú a rednú. Dôsledkom je zväčšenie dutín, preto sa chrupavka musí viac stlačiť, než je začatý účinný tlmiaci proces.

Nedostatočný prísun stavebných látok pre regeneráciu chrupavky a tiež jej vysychaniu, vedú k postupnému obrusovaniu a stenčovanie chrupavkového vrstvy. Následné poškodenie chrupavky, tak obmedzuje funkciu kĺbu a môže dôjsť k druhotnému poškodeniu okolitých tkanív (opuch kĺbu, zvýšená miestna teplota, zmnoženie tekutiny v kĺbe).

Snahou majiteľov koní je zregenerovať chrupavku tak, aby sa vlákna chondroitinu predĺžila a tiež zhustla. 
To možno dosiahnuť prísunom zložiek, ktoré sa na tvorbe chrupavky podieľa.

Dodatočné parametre

Kategória: Starostlivosť o pohybový aparát kone
Hmotnosť: 0.75 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: