Aromaterapia

Počuli ste už o Aromaterapii?

Ak nie, nasledujúce riadky budú pre Vás skvelým zdrojom informácií....                                                 

Aromaterapia je spôsob používania rôznych vonných olejov a liečivých bahien. Oleje sú extrahované z kvetov, kôry, listov, stoniek alebo inej časti rastliny na zvýšenie psychologickej a fyzickej pohody. Inhalovaná aróma z týchto olejov priaznivo stimuluje funkcie mozgu. Esenciálne oleje a liečivé bahno môžu byť absorbované aj cez kožu, kedy po prechode do krvného obehu svojimi liečivými zložkami podporujú vitalitu celého tela.  Aromaterapia má uplatnenie napríklad na uľavenie od bolesti, zlepšenie nálady a zvýšenie poznávacích funkcií. Vynikajúco sa hodí aj na navodenie príjemných pocitov a optimizmu. Je príjemne voňavá a účinkuje takmer okamžite.

Trošku z histórie : Silicové oleje sú darom prírody a ľudstvo si ich váži už od stredoveku. Voňavé silice sprevádzali už dávnych Egypťanov a rovnako cenené boli aj v starovekom Grécku.

Prvá zmienka o aromaterapii sa objavila práve vo Francúzsku. A teraz je známa po celom svete. Esenciálne oleje a silice sa získavajú rôznymi spôsobmi, najčastejšie však lisovaním (pomaranče, mandarínky, citrusy..) a destiláciou (levanduľa, mäta, borovica, šalvia..)

Každá vôňa je špecifická a charakteristická na iný problém, ktorý sa dá aromaterapiou liečiť. Najčastejšie používané vône :

Cédrové drevo : podporuje sebavedomie, pri letargii a zlej koncentrácii. Vhodný na dýchacie cesty, prírodný repelent.

Harmanček : najvhodnejší pre použite pri strese, žalúdočnej neuróze, napätí a zvyšuje imunitu...

Geránium : upokojuje pri nervovom napätí, pri depresii. Vhodný pri bolestiach nervového pôvodu, na rany, popáleniny a skvelý prírodný repelent.

Pomaranč : Jeho vôňa priaznivo pôsobí na upokojenie. Posilňuje  srdečnú činnosť...

 

Tieto vône si môžete prísť otestovať aj do nášho showroomu na vlastný nos.

Vôní a éterických olejov je obrovské množstvo a každý si musí vybrať takú, krorá mu bude vyhovovať.

Liečivé bahno - sa používa na liečivé zábaly. Priaznivo pôsobia priamo na pokožku.

Zelený íl - blahodarna minerálna zmes sa získava sušením Marockého ílu. Má skvelé účinky na celú škálu kožných problémov. Má absorbčné a detoxtikačné účinky. Čistí a sťahuje pokožku, hojí rany.

Aromaterapia je skvelý liek pre celkovú pohodu tela aj duše.. FURNATURA

bannersk