Bojí sa váš domáci miláčik Silvestra? 4 tipy ako to spoločne zvládnuť! 12/2022

Silvester je čas kedy je veľkou zábavou púšťať petardy, ohňostroje ako znak oslavy príchodu Nového roka. Ľudia sa vtedy delia na dva tábory. Tábor prskaviek a tábor všade bum. Ohňostroje sú krásne na pohľad ale zamysleli ste sa niekedy aký dopad má 30 sekúnd slávy na životné prostredie? 

Pár minút potešenia pre oči spôsobí dlhodobý problém v životnom prostredí. Narušenie života v lesnom ekosystéme je vždy veľmi značne. Rada by som zvieratá ktoré žijú v lese prirovnala k nám. Predstavme si, že žijeme bežný večer, dáme si večeru pozrieme si film a idem spať a zrazu začnú všade lietať delobuchy. Vy neviete PREČO, čo sa deje a kedy to skončí. Neviete či Vaše deti, Vaši blízky, rodičia sú v poriadku. Beháte splašene a jediné čo vidíte sú delobuchy. Veľmi podobne a horšie sa cíti zver ktorá žije na voľno v lese...

Keďže mentalita ľudí sa veľmi ťažko mení a žiaľ vždy tu budú ľudia z tímu bum musíme svojich miláčikov na tento deň pripraviť. Ako na to, si ukážeme v tomto článku. 

  1. Poskytnite im priestor na úkryt

Ak máte psíka alebo mačičku ktorú chováte vonku treba im zabezpečiť priestor vnútri v dome alebo pripadne v garáži, niekde kde budú mať ,,tichší” priestor. 

  1. Tmavý priestor

Zvieracím inštinktom je prirodzene schovať sa. Doprajte im deky, prípadne ak sú zvyknuté na klietku alebo domček. Vytvorte im tmavý priestor.

Zatvorte všetky okná a dbajte na to, aby svetlá z výbuchov ani nevideli, čiže je ideálne aj zastrieť a napríklad pustiť hlasnejšie televízor alebo rádio.

  1. Dokonalá láska 50 PRE RÝCHLE UPOKOJENIE

Napriek týmto základným opatreniam doporučujeme zvieratkám pomôcť aj prírodnou liečbou vo forme kvapiek. Dokonalá láska 50 pre rýchle upokojenie obsahuje mnoho prírodných rastlín ktoré napomáhajú emocionálnemu uvoľneniu. Harmanček, levanduľa a mnoho ďalších vytvárajú PRÍRODNÝ komplex liečiv. Ako sa tento zázrak používa? Veľmi jednoducho! Jednu dávku si natriete do dlaní a svoju dlaň priložíte psíkovi alebo mačičke k nosu ( veľmi jemne, nenásilne a hrou) po dobu 5-20 sekúnd necháme inhalovať. Ak sa stretneme so zvieratkom ktoré odmieta tento spôsob, môžete olej natrieť na jeho obojok, votrieť do kože a srsti na krku alebo pokvapkať ním deku na ktorej zvieratko spí. V emočne vypätý deň, ako je napríklad Silvester môžete tento postup opakovať až 8x.

  1. Podložka na lízanie

Lízanie je pre psíka alebo mačku prirodzené správanie ktoré im pomáha bojovať so stresovými situáciami. Na lízaciu podložku viete natrieť vývar, konzervu, arašidové maslo bez cukru a soli, hoc čo má Váš miláčik rád. Doporučujeme si podložku pripraviť vopred a pred samotným začiatkom delobuchov ju ponúknuť Vášmu chlpáčovi. Výhodou je, že obsah podložky viete prispôsobiť chutiam chlpáča a tak by sa nemalo stať, že podložku odmietne.

Aj keď je Silvester náročným obdobím pre zvieratá ktoré ho neznášajú dobre, nemajme obavy! Poctivo si preštudujte všetky informácie a verím tomu, že spolu s Dokonalou láskou tento Silvester zvládneme na výbornú!

S láskou Dogee