Čo urobiť pre zdravie žriebät? 3/2024

Sezóna rodenie žriebät je pre niektorých v plnom prúde, pre iných už možno za dverami. 


Ste pripravení a nechcete nič nechať na náhodu? Zdravie žriebät by malo byť prioritou pre každého zodpovedného a starostlivého chovateľa. Hneď od narodenia žriebäťa je dôležité podporiť črevný mikróbiom a imunitu. Ak nezanedbáte nič v útlom veku žriebäťa, máte veľmi kvalitný základ pre silného a vitálneho koňa s dostatočnou obranyschopnosťou. Môžete tak predísť mnohým zdravotným problémom a neduhom v žriebäcom veku aj u dospelých jedincov.

Prečo by ste mali zvážiť zaradenie Precíznych mikróbov do bežnej starostlivosti o svoje žriebätá?
Zdravie a prevencia: Precízne mikróby sú nevyhnutné pre udržanie zdravej mikroflóry v tráviacom systéme žriebät. Pomáhajú udržiavať rovnováhu baktérií, ktoré sú nevyhnutné pre správnu funkciu trávenia a vstrebávania živín. Prevencia problémov s trávením môže viesť k celkovému zlepšeniu zdravia a vitalite žriebät. Majú bakteriocídny efekt - znižujú uchytenie negatívnych baktérií v čreve a zabraňujú ich množeniu ďalej do tela.

Podpora imunity: Správna mikroflóra v tráviacom systéme hrá kľúčovú úlohu v podpore imunitného systému. Precízne mikróby môžu pomôcť posilniť obranyschopnosť žriebät a znížiť riziko infekcií a ochorení.

Zlepšenie trávenia: Kvalitné mikróby môžu pomôcť zlepšiť trávenie potravy, čo môže viesť k lepšiemu vstrebávaniu živín a odstráneniu škodlivých látok z tela. To môže pozitívne ovplyvniť rast a vývoj žriebät.

Rýchla reakcia na problémy: Mať Precízne mikróby po ruke môže byť užitočné v prípade, že sa žriebä stretne s tráviacimi problémami alebo hnačkou. Rýchla pomoc môže minimalizovať nepríjemné problémy a skrátiť dobu zotavenia.

Zníženie stresu a jeho dôsledkov: Žriebätá pri odstave zažívajú veľký stres, ktorý má negatívne dopady na ich zdravie vrátane výskytu vredov. Precízne mikróby pôsobia pozitívne na mentálne zdravie, znižujú dopady stresu na živý organizmus a fungujú ako podporná prevencia vzniku vredov vďaka spätnoväzbovej reakcii glykoproteínu peptidu II, ktorý znižuje prekyslenie žalúdka.

Ak stále váhate, pozrite sa na 📹 video recenzie skúsených chovateľov, ktorí vidia pozitívny prínos Precíznych mikróbov pri svojich odchovoch

Žrebčín Strelice: https://bit.ly/zrebcin_strelice
Farma Břízovi: https://bit.ly/farma_brizovych

🛒 Pokiaľ chcete využiť pozitívne účinky aj u svojich koní, zakúpiť môžete tu: Precision Microbes postbiotiká pre kone a žriebätá