Domáce odmeny na prechádzku, alebo počas tréningu

Originálne odmeny pre psi po domácku
S vlastných skúseností sme si prešli rôznymi odmenami, ktoré sme dávali našim chalanom počas bežnej prechádzky, ako aj tréningu poslušnosti. Možno niektorý s vás dobre poznajú že vám poradili s cvičáku (doneste si piškóty, alebo párky či dokonca nejaký lacná saláma). No práve takáto voľba nie je moc adekvátna k možným nastávajúcim problémom, ktoré sú spojené práve takýmito odmenami. Poďme sa pozrieť na všetko postupne aké majú tieto odmeny ➕ a aké sú ➖.
 
Začneme tím ➕
1. veľké množstvo za nízky cenu €
2. veľmi lákavé a voňavá odmena.
3. v každom obchode dostupné
 

A teraz mínus ➖
1. veľký podiel soli
2. múka a náhradné zloženie nie živočíšneho pôvodu.
3. rôzne konzervačné látky.
4. nepravidelná stolica u psa(normálna, riedka, hnačka)
5. nadmerné nadúvanie
6. rôzne alergické a s tím spojené problémy od kožných až po zažívacie.
A takto môžeme pokračovať ďalej a ďalej, prečo neodporúčame typy takýchto pamlskov.

Máme overené odmeny, ktoré ponúkame aj u nás na e-shope www.dogee.sk od výrobcov Mediterranean, Naturea, Dokas. Tieto odmeny používame ako doplnok, lepšie povedané len v prípadoch, kedy nestíhame pripraviť doma naše originálne. Naše originálne pamlsky si robíme doma, zájdeme si najskôr do najbližšieho obchodu s mäsom, kde nakupujeme pravidelne mäso aj pre nás, akurát vždy zoberieme niečo najviac pre našich ušiakov ???? príklad, 200 g kuracie prsia, 200 g hovädzie, 200 g morčacieho mäsa. (v podstate sa riadite aj tým čo váš psík môže konzumovať ak má problémy s alergiu, čiže výber mäsa je čisto na Vás).

 
Príprava:
do hrnca dáme za variť čistú vodu, keď sa voda varí pridáme v celku mäso, následne necháme pre variť cca 15 min. Po uvarení mäso necháme vychladiť a nakrájame na cca 1,5 cm kúsky, ktoré poukladáme na papierový obrúsok alebo utierku. Necháme odležať do druhého dňa. Papier alebo utierka vstrebe nadbytočnú vodu a tým sú odmeny viac vysušené, dá sa lepšie s nimi pracovať v počas prechádzky, alebo tréningu.
 
Tip pre vás:
Takéto domáce odmeny dokážeme upraviť podľa svojho gusta a hlavne podľa toho čo psík má najradšej, osobne používame kuracie srdiečka ako aj žalúdky, naši chalani vtedy nevedia zastaviť potoky slín ????. Nesmieme hlavne zabúdať na jednu dôležitú vec a to, že odmeny nedokážu plnohodnotne nahradiť stravu a je jedno v tomto prípade či sa jedná o kŕmenie B.A.R.F., alebo suchým krmivom (granule), psík by nemal byť po palmskách nástenný. Preto sa mäso krája na malé kúsky.
 
masove_palsky_dogee_sk