Dromy Creatine doplnok pre kone - regenerácia svalového tkaniva po výkone 09/2023

Creatin monohydrát je kŕmna surovina pre kone, vhodná najmä pre kategórie rýchlostných, vytrvalostných aj silových disciplín.

Creatin je základným stavebným prvkom pre tvorbu kreatínfosfátu, zásobáreň vysokoenergetického fosfátu, najmä v kostrovom a srdcovom svale.

Je okamžitým zdrojom rýchlej energie predovšetkým pre svalovú činnosť, ktorá umožňuje nárast, dĺžku, kvalitu dynamickej sily. Má priamy vplyv na regeneráciu svalového tkaniva po fyzickom výkone. Creatin je uložený priamo vo svalovej bunke, ktorá úzko spolupracuje s ATP adenosintrifosfátom - chemickou zlúčeninou, ktorá dodáva svalom energiu. V okamihu svalovej kontrakcie sa ATP rozpadá na adenosindifosfát (ADP) a ADP uvoľňuje energiu k ktorej vyčerpaniu ATP dôjde v priebehu pár sekúnd.

Kreatín neustále dopĺňa zásoby ATP a umožňuje tak pohyb svalov najmä v prvých niekoľkých minútach intenzívnej svalovej práce. Bunková hydratácia nie je jedinou príčinou zväčšenia objemu svalov pri suplementácii kreatínom. Dostatočná hydratácia bunky priaznivo ovplyvňuje anabolické deje v bunke, tj. zvyšuje proteosyntézu a minimalizuje odbúravanie bunkových proteínov. Creatin preukázateľne podporuje a zvyšuje novotvorbu svalových bielkovín a fyzickú výkonnosť.

Creatín monohydrát nemá žiadne negatívne účinky, nie je v rozpore s pravidlami FEI.

Je látkou úplne bezpečnou, nemá negatívne účinky a nežiaduce interakcie s kŕmnymi doplnkami nie sú známe.
Akýkoľvek nadbytok creatinu, sa vždy vylúči močom von z tela ako kreatinín.

KÚPIŤ <=