INSECT - Mňam, mňam cvrčky

V posledných mesiacoch, niektorý veterinári nabádajú majiteľov štvornohých miláčikov, aby kŕmili svoje psy a mačky potravou obsahujúcou hmyz.

Britská veterinárna asociácia (BVA) tvrdí, že takéto krmivo na báze hmyzích proteínov sú lepšie ako ,,prémiový steak“ - https://www.bva.co.uk/

 

Bardog Hypoalergénne Grain Free Insect Holistic - hmyzí proteín

 

Veterinári očakávajú u niektorých majiteľov zvierat odpor, tvrdia však, že podľa prieskumov by mnohí z nich takéto krmivo akceptovali. Podľa zástancov takejto stravy poskytujú proteíny z hmyzu ekologickejšiu alternatívu oproti tradičnému krmivu.

Krmivo vyrábané z hmyzu je veľmi dobrou ekologickou alternatívou. Hmyz je skvelým zdrojom proteínov a jeho chov ma len minimálny škodlivý dopad. Takže toto krmivo je nie len výživné, ale takisto šetrí naše životné prostredie.

Psy sú všežravce a zjedia takmer čokoľvek, preto im postačí aj hmyz. V prípade mačiek by však podobnú stravu nebolo jednoduché použiť. Mačky sú totiž na rozdiel od psov náročnejšie na kvalitu stravy, pretože ich telo si nedokáže vytvoriť životne dôležitú aminokyselinu taurín.