Pitchdog - hračka pre psov Collar

Na prelome leta 2019 k nám prišla nová hračka pre psov - Pitchdog.
Prečo spoločnosť Collar prišla na trh s napodobeninou obľúbených fialových krúžkov?

Dog Puller šport je pomerne mladá disciplína, ktorá je medzi psíčkarmi obľúbená, avšak náklady na obstaranie Pullerov sú pomerne vysoké. Z tohto dôvodu prišla spoločnosť Collar s jedným kruhom - Pitchdog, ktorý je podobne ako Puller z unikátneho materiálu. Ľahko sa drží v ruke, pláva na vode, neobsahuje škodlivé látky ani farbivá, konštrukcia je vyvinutá tak, aby nedošlo k poraneniu človeka ani psa pri hre. 

Pitchdog má veľmi podobné vlastnosti ako Puller. Pri jeho testovaní sme s ním zaobchádzali ako s Pullerom. Naši chalani majú spolu 90 kg, rozhodne sme s Pitchdogom nezaobchádzali ako v rukavičkách...

Materiál, ktorý si spoločnosť Collar nechala patentovať, je o niečo tvrdší ako u Pullerov. Berry s Honeym nemali s týmto materiálom problém, ale sú zvyknutí na Puller, tak som s tým ani nepočítala, že by túto hračku odmietali. Výlisky, ktoré sú pre lepšie uchopenie pitchdogu sú skôr kozmetické.

Rovnako ako u Pulleru sú vidieť ihneď po použití zákusy, ale nič nenasvedčuje tomu, že by to malo hračku fatálne poškodiť alebo zničiť. Ťah prežil .... (toho som sa bála najviac).

Celé by som to teda zhrnula asi takto ... Ak váš pes rád pracuje, aportuje, športuje, Pitchdog je skvelé spestrenie tréningu. Ak sa Vám páči Dog Puller šport a neviete, čo na to váš hafan je hračka Pitchdog výborný prvý krok. Zistite, či o tento druh športu má psík záujem a zároveň ušetríte pomerne veľa peňazí.

Za Dogee môžeme teda Pitchdog odporučiť.

Laďka Šušková

Hlavný tester - Honey - RR