AKO a KEDY obliekať psa? 01/2024

V prípade, že sa rozhodnete pre oblečenie pre svojho psa, dôležité je vybrať vhodné oblečenie, ktoré zohľadňuje pohodlie a bezpečnosť vášho psa. Sledujte jeho správanie a prípadne skúšajte rôzne možnosti, aby ste zistili, čo je pre vášho psa najlepšie.

Výber oblečenia pre psov závisí od niekoľkých faktorov, vrátane veľkosti psa, počasia, aktivity a individuálnych preferencií vášho psa. Tu sú niektoré faktory, ktoré by ste mali zvážiť:

 1. Veľkosť psa:

  Oblečenie by malo sedieť správne a nesmie obmedzovať pohyb psa. Malo by byť dostatočne veľké.
 2. Počasie:

  V chladných podmienkach vyberajte teplejšie oblečenie, ktoré poskytuje izoláciu pred chladom.V teplých podmienkach sa vyhnite ťažkým oblečeniam, ktoré by mohli spôsobiť prehriatie. Radšej zvoľte ľahké a priedušné materiály. Je rozdiel teplota okolo 0 a -10 °C...
 3. Aktivity psa:

  Ak váš pes rád behá alebo sa hraje vonku, vyberte oblečenie, ktoré neobmedzuje jeho pohyblivosť a je odolné voči opotrebovaniu.
 4. Individuálne preferencie psa:

  Nie všetky psy majú radi oblečenie. Niektoré psy ho môžu považovať za nepríjemné. Skúšajte postupne a sledujte, ako váš pes reaguje.
 5. Bezpečnosť:

  Uistite sa, že oblečenie je bezpečné a neohrozuje pohyb alebo dýchanie psa. 

AKO obliekať psa?

Oblečenie pre psa MUSÍ byť funkčné a chrániť dôležité časti, ktoré pred chladom potrebuje ochrániť.

Funkčný obleček spĺňa nasledujúce kritériá:
Je nepremokavý (vodoodpudivý) a udržuje konštantnú teplotu (pes v ňom nemrzne ani sa neprehrieva). Úplne nevhodné je obliekať psa do bavlnených, vlnených alebo šusťákových oblečkov, ktoré ľahko premoknú.

Pokiaľ pes v mraze alebo veľmi chladnom počasí trávi vychádzku v mokrom oblečení, je to rovnaké, ako keď zmokneme my, ľudia a sme nútení tráviť nejaký čas vonku v mokrom oblečení - spravidla nasleduje nádcha, prechladnutie, bolesti v bedrách, zvýšená teplota, zápal močového mechúra, zápal obličiek, zápal vaječníkov….u psa hrozí úplne to isté-prostydne, v lepšom prípade to skončí nádchou, v tom horším zápalom urogenitálneho traktu, prechladením lumbosakrálneho nervového plexu, zápalom obličiek….

-> Nie je to igelitová pláštenka<-
Igelitová pláštenka pre psa je nezmyselný výrobok, ktorý priamo ohrozuje psa na zdraví. Pláštenka síce psa chráni pred dažďom, ale voda a vlhkosť, ktorá sa odráža od zeme dopadá na končatiny a brucho, kde sa koža psa zaparuje. Pes môže vďaka zapareniu kože získať napríklad hotspot alebo iné ochorenie kože.

V našom obchode nájdete niekoľko značiek oblečenia pre psov, za ktorými si stojíme (sú funkčné a materiály, z ktorých sú ušité tie najlepšie na trhu.

Obojstranná bunda pre psov Red Dingo. Super teplá, ľahká a pohodlná.
S touto bundou sa budete na zimu tešiť! Nielen, že dobre vyzerá, ale predovšetkým poskytuje výborný tepelný komfort.

Bunda zakrýva chrbát, ramená a boky, a na rozdiel od väčšiny bežne dostupných búnd pre psov, chráni aj hrudník a brucho bez toho, aby bránila v prirodzenom pohybe. Spodná časť bundy je totiž vyrobená z neoprénu - mierne elastického materiálu ktorý sa prispôsobuje pohybom tela a zároveň perfektne izoluje a chráni pred chladom a vodou.

Je celorozopínacia, ľahko sa oblieka a jej strih s nízkym golierom umožňuje pripnutie vodítka ku klasickému obojku, na ktorý je pes zvyknutý.

Puffer Jacket má rozdielnu farbu na vnútornej a vonkajšej strane a je možné ju používať obojstranne. Keď vás jedna farba omrzí, jednoducho bundu otočíte. Táto vychytávka poteší tých z vás, ktorým záleží na tom, aby bolo psíkovi teplo, a pritom mu to na prechádzkach vždy pristalo!

Reflexné prúžky zaisťujú lepšiu viditeľnosť psa aj za sychravého počasia alebo tmy.