Pancierovka antarktická mäkkýš týždňa

Krill je tvorený mäkkýše (Pancierovka antarktická), ktorí tvoria veľkú časť veľrybie potravy. Práve morský krill je možno jedným z najviac podceňovaných zdrojov živín, ktoré máme k dispozícii. Olej z krillu je veľmi bohatý na astaxantín, ktorý má jedinečné antioxidačné účinky.

Astaxantín je najsilnejší prírodný antioxidant s ochrannými a protizápalovými účinkami. Olej z pancierovky má tmavo červenú farbu, práve kvôli vysokému obsahu astaxantínu. Astaxantín je známy ako silný antioxidant a štúdie ukázali, že je 100 až 500-krát silnejší ako vitamín E. Premium Omega 3 Krill Oil prispieva k normálnej funkcii srdca, metabolizmu a pečene. Krill je zdrojom chitosanu vznikajúce deacetyláciou chitínu, hydrolytických enzýmov (fosfolipázy, proteázy, nukleázy a karbohydrázy). 

Pancierovka antarktická je drobný kôrovec, ktorý žije v najčistejších chladných vodách južného oceánu okolo Antarktídy, kde sú prirodzene nízke hodnoty nahromadených nečistôt. Živí sa fytoplanktónom a zooplanktónom, ktorý poskytuje krillu najkvalitnejšie živiny.

Antioxidačné vlastnosti omega-3 mastných kyselín v krillovém oleji sú až 40-krát silnejšie ako účinky antioxidantov omega-3 mastných kyselín bežných rybích olejov. V malom dávkovaní krillového oleja dosiahneme lepšie výsledky, než pomocou tradičnej omega-3 z rybieho tuku, v ktorom sú Omega-3 kyseliny viazané na glyceridy.

Dromy Krill pure 500g

 

krill_1

 Krill_web_1024x1024