Príprava na zimu

Zima je krásne ročné obdobie, no okrem snehových radovánok, môže sneh, mráz a ľad spôsobiť nášmu najlepšiemu priateľovi aj rôzne zdravotné problémy. Čo by sme mali svojmu štvornohému miláčikovi teda dopriať?

Psíkom môže v zime najviac vadiť zmena teplého a chladného vzduchu, hlavne tým, ktorý žijú vo vnútri. Preto je dobré na zimu chlpáčom podporiť imunitu vhodným výživovým doplnkom ako je na príklad Dromy Silymarin, ktorý je vyrobené na prírodnej báze bez chemických či konzervačných látok. Dromy Silymarin je určený pre všetky kategórie psov a mačiek je bezpečný pre gravidné a laktujúce aj mláďatá v raste.

Chlad a mráz znášajú jednotlivé plemená rozdielne, závisí to aj od veku, zdravotného stavu a tipu osrstenia. Napríklad severské plemená psov zimu doslova milujú a vďaka svojej hustej podsade si vedia udržať teplo.

Väčšina majiteľov svojich bytových psíkov si necháva upravovať srsť, čím sa ničí v srsti dôležitá termoregulácia, tam je vhodné zvoliť pre psíka oblečenie.

Oblečenie by malo zakrývať hlavne chrbát (obličky) a hruď.

 

Ak psík žije vonku, už na konci jesene môžete zvýšiť kŕmnu dávku o 15 až 20 %. Je to dôležité, aby si psík vytvoril dostatok zásob na výdaj energie a udržanie telesnej teploty v chladnejších mesiacoch. Takisto nezabúdame na pitný režim a pravidelne kontrolujeme misku s vodou, aby voda nebola zamrznutá.

Nutnosťou pre psíka žijúceho vonku je dobrá, zateplená búda vystlaná slamou. Slama je skvelý tepelný izolant. Deky a matrace do búdy nedávajte, udržiavajú vlhkosť a nehrejú, navyše citlivejším psíkom môžu spôsobovať respiračné problémy a výtoky z očí.  

Ďalším problémom zimy sú chodníky posypané technickou soľou.

Je vhodné psíkom po každej prechádzke očistiť labky. Soľ ľahko preniká malými trhlinkami v rohovine a dokáže psíka poriadne potrápiť, pretože nepríjemne páli a leptá. Po každej prechádzke preto zvýšme pozornosť a labky očistíme utierkami a nakrémujme krémom na labky. Potom už budú všetky prechádzky a zimné radovánky bez boľavých labiek.

Nezabudnime aj na psích seniorov

Mnoho psov, seniorov, znáša zimu zle. Ak trpia zdravotnými problémami, v zime sa môžu prehÍbiť. V zime preto zvýšime pozornosť a opatrnosť, nepodceňujme ani najmenšie zmeny nálady a správania. Staršie psi často trpia bolesťami kÍbov, preto aj im doprajme vhodný výživový doplnok Dromy Collagen . Samozrejme k tomu pridáme teplo a sucho, pretože chlad problémy zhoršuje.

Aj keď nám zima prináša rôzne nástrahy, nebojme sa, pripravme sa! Radosť z prechádzok v snehu okolitou krajinou neprinesie radosť len nám, ale aj našim štvornohým miláčikom.  Majme vždy na pamäti jeho zdravie a robme všetko s mierou.

Vaša Disney 

priprava_psikov_na_zimu_dogee_sk