Dromy doplnok pre zvieratá Collagen 160 tbl. - podporu kĺbových chrupaviek a väzivových tkanív

53 hodnotení
Značka: Dromy

Pre podporu kĺbových chrupaviek a väzivových tkanív, v priebehu rastu i starobe.

Dostupnosť skladom (1 ks)
Možnosti doručenia
Kód: 3163
€12,25 –2 % €11,90 / ks
Dromy doplnok pre zvieratá Collagen 160 tbl. - podporu kĺbových chrupaviek a väzivových tkanív
53 hodnotení
Značka: Dromy
collagen pre psov a macky
€12,25 –2 %
3,8 53 hodnotení

Dromy Collagen je doplnkové krmivo pre psov a mačky pre podporu väzov, šliach a svalov.

Starostlivosť o kĺby by mala byť komplexná, to znamená primeranú fyzickú záťaž, vyváženú kŕmnu dávku s ohľadom na plemeno a vek zvieraťa až po možnú redukciu hmotnosti. Sám majiteľ môže zdravie svojho, psa i mačky veľmi výrazne ovplyvniť prostredníctvom krmiva a nutričných doplnkov. 

Kolagén je najčastejšie sa vyskytujúca živočíšna bielkovina, ktorá je nevyhnutnou súčasťou všetkých spojivových a podporných tkanív. Základnou stavebnou jednotkou tejto bielkoviny sú aminokyseliny - peptidy. Kolagénne peptidy majú schopnosť vytvárať v medzibunkovom priestore vysoko usporiadané vláknité fibrily, ktoré sú k sebe pevne viazané. Taktiež sú základné účinnou látkou kolagénnych arthronutraceutik, stimulujúcich množenie chrupavkových buniek, ktoré zvyšujú syntézu chrupavkového kolagénu a regenerujú tak kolagénne štruktúry chrupavky tvoriaci pohybový aparát. V tenkom čreve sa kolagén rozkladá na fragmenty, ktoré sú plne resorbovateľné a zabudované do tkania. Pri per orálnom podaní sa kolagénne peptidy dostávajú do zažívacieho traktu, odkiaľ sa cez lymfatický systém a krvný obeh vstrebávajú do kĺbových tkanív a buniek. Optimálna molekulová hmotnosť 3000 - 5000 Dalt. kolagénnych peptidov zaisťuje vysokú vstrebateľnosť. Vitamín C je dôležitým kofaktorom, zodpovedným za hydroxyláciu a tým aj za vznik plne funkčného kolagénu. MSM ako zdroj organicky viazanej síry je dôležité pre biochemickú rovnováhu v organizme, reguláciu rastových procesov, pre metabolizmus kostného tkaniva a výstavbu spojivového tkaniva.

Odporúčame užívať: u rýchlo rastúcich jedincov a šteňat obrích plemien, športovo zaťažovaných psov, u degeneratívneho ochorenia pohybového aparátu, poúrazová a pooperačná starostlivosť, pre zlepšenie hybnosti u starších jedincov.

Produkt je určený pre všetky kategórie psov a mačiek je bezpečný pre gravidné a laktujúce aj mláďatá v raste.

Zloženie v kg: mikrokryštalická celulóza, maltodextrín, Bioaktívne kolagénne peptidy Petagile® 700 g, MSM - methylsulfonylmethan 125 g, Acerola vitamín C - kyselina L askorbová 56 g, sušená srvátka, stearan horečnatý, oxid kremičitý.

Dávkovanie pre psa s hmotnosťou 15 kg: pri ťažkostiach a raste 4 tablety po dobu 20 dní, po tej pokračovať v zníženom dávkovaní 2 tablety denne.

Dávkovanie pre mačku 5 kg: 1 tableta denne.

Balenie: 160 tabliet

Dodatočné parametre

Kategória: ŠPECIÁLNA STAROSTLIVOSŤ
Hmotnosť: 0.2 kg
Výrobca: Dromy

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: