Multivit peletky pre psy Krill, Riasy a Žraločia chrupavka 500g

Neohodnotené
Značka: KH

Silný prírodný multivitamínový a minerálny doplnok výživy, zostavený z tzv. "Super potravín". Prevencia proti avitamninóze, pri vysokej záťaži, detoxikáciu po chorobe, v zimnom období, a i. 

Dostupnosť skladom
Možnosti doručenia
Kód: 11050
€10,90 / ks €2,18 / 100 g
Multivit peletky pre psy Krill, Riasy a Žraločia chrupavka 500g
Neohodnotené
Značka: KH
multivit peletky super potravina pre psy dogee
Novinka

Zloženie: Hnedá morská riasa Kelpa - 35%. Arktický Krill - 25%., extrudovaná pohánka, pivovarské kvasnice - 10%, Hydrolyzovaný krillový proteín. Sladkovodné sinice Spirulina 5%. Lososový olej. Múčka z vaječných škrupín. Sladkovodné sinice Chlorella. Žraločia chrupavka. Kyselina askorbová - vitamín C. Colostrum IgG30 - sušené bezlaktózové mledzivo, Beta glukán.

Obsah prirodzených živín na 1 kg krmiva: Hrubý proteín - 32%. Tuk - 12%. Vláknina - 4%. Popol - 15%. Škrob - 23%. Vlhkosť - 10%.

Vitamíny - prirodzené zo surovín v 1 kg: A - 8.750 mj., B1 - 16,4 mg, B2 - 11 mg, B3 Niacín - 71 mg, B5 kys. Pantothemová - 59 mg. B6 - 15 mg, B12 - 116,5 mcg, B8 = Cholín - 880 mg, vit. C - 5000 mg, D3 - 245 mj., E - 92 mg, Beta karotén - 9 mg.

Minerály prirodzené zo surovín: Vápnik - 2,6%. Fosfor - 1,2%. Horčík - 470 mg. Sodík - 0,5%, draslík - 340 mg, Síra - 130 mg. Meď - 7,6 mg, Železo - 305 mg, Zinok - 36 mg, Jód - 169 mg.

Doplnkové živiny v 100 g: Beta glukán - 500 mg. Colostrum - 500 mg.

Poznámka: Popol je označenie anorganického zvyšku pri spálení jednotky zmesi, pri laboratórnych rozboroch. Ide prevažne o minerálne látky. Nejde o popol pridaný do krmiva!

Charakteristika: naše granulovaná zmes vodných rias, krillu a pivovarských kvasníc, spolu s ďalšími surovinami sa radí medzi tzv. super food, čiže superpotraviny. Ide o marketingové označenie pre potraviny - suroviny, ktoré majú vysoký obsah látok prospievajúcich zdravie ľudí alebo zvierat. Ide predovšetkým o proteíny (bielkoviny) vitamíny, minerálne látky, stopové prvky, antioxidanty, nenasýtené mastné kyseliny, a i.
Granulované doplnkové krmivo Riasy a Krill sme zostavili práve z týchto "Super surovín" Je surovinovo navrhnuté tak, aby ako doplnok výživy dodával v širokom spektre živiny, ktoré sa v surovom mäse, alebo bežnom krmive vyskytujú minimálne, alebo vôbec. Ide predovšetkým o jód. prirodzenú vlákninu, niektoré vitamíny, minerály, nenasýtené mastné kyseliny, stopové prvky, antioxidanty, ai. Všetky vitamíny, minerály a antioxidanty sú len prirodzeného pôvodu.

Pôsobenie zmesi na organizmus:

Asi najväčší prínos tejto zmesi - okrem iného - bude vo vysokom obsahu jódu. Tým je zmes nápomocná pri vytváraní hormónov štítnej žľazy, ktorý následne ovplyvňuje kvalitu celého metabolizmu tela a tak aj zdravie psa. Jód je vo vnútrozemí všeobecne nedostatkovým prvkom a je v prirodzenej potrave psov minimálne zastúpený. Mnohé zo zdravotných problémov u psov môže vychádzať práve z chronického nedostatku jódu, bez toho aby sa na to pri hľadaní príčin chorôb prišlo. Podpora autoimunity vďaka obsahu dvoch najsilnejších imunostimulátorov, ktoré sa na trhu vyskytujú - Beta Glukán a Colostrum. 

Je bohatým zdrojom prirodzených, plne stráviteľných elektrolytov (vápnik, horčík, draslík), minerálov, stopových prvkov a vitamínov v celom ich známom spektre. Spoločne potom podporujú a zosilňujú prirodzenú imunitu organizmu. Je bohatým zdrojom karotenoidov - silná prírodná farbivá. Má významné antioxidačné, antibakteriálne a antivírusové účinky. Podporuje správny metabolizmus vápnika.

  • urýchľuje rekonvalescenciu pri fyzickej záťaži, po chorobe alebo úraze. Je to bohatý zdroj všetkých potrebných prvkov a živín.
  • napomáha potláčať a odstraňovať zubný povlak a zubný kameň. Zlepšuje stav srsti a kože.
  • podporuje mozgové funkcie - pamäť, koncentráciu, poznávacie funkcie, aj. Vhodné pri výcviku mladých psov.
  • detoxikácia organizmu a vylučovanie toxínov z tela. Bohatý zdroj hydrolytických enzýmov štiepiacich tuky, proteíny a cukry.
  • zmes má vďaka vysokému obsahu Krillu a vodných rias výraznú vôňu i chuť po rybine. Drvivá väčšina psov ju preto prijíma veľmi ochotne a bez problémov. Preto pozor na nekontrolovaný príjem, kedy pes nájde celé balenie výrobku.
  • doplnkové krmivo, granulované za studena, do granúl s priemerom 4 mm a dĺžke cca 25 - 35 mm.
  • bez lepku a Laktózy.
  • krmivo neobsahuje žiadne konzervanty, arómy ani farbivá! Všetko sú len a len prírodné suroviny.

Doplnok výživy nekŕmte samostatne, je príliš koncentrovaný. Dbajte, aby sa pes k nemu nedostal a nezožral ho jednorazovo príliš veľa.  Ide ale iba o prírodné produkty, takže k otrave nemôže dôjsť. Snáď jedine pri dlhodobej vysokej konzumácii by mohlo dôjsť k predávkovaniu jódom. To je však v bežnej chovateľskej praxi len ťažko možné. 

Dávkovanie doplnkového krmiva: Všeobecne sa k mäsu pridáva asi 2 - 3 g na 5 kg hmotnosti psa na deň. Záleží na tom, aké doplnky stravy ešte používate. Ak žiadne, alebo je pes vo vysokej záťaži, môže sa dať až 4 - 6 g / 5 kg váhy psa / deň. Rozdeľte celkové množstvo rovnomerne do každej porcie krmiva. Kŕmte 3 - 4 týdny a potom dajte 1 - 2 týždne pauzu. Alebo pridávajte ku krmivu 2 - 3 x týždenne, napr. Obdeň.

Doplnok výživy zamiešajte do konzervy, do granúl - najlepšie zaliate s vývarom. Rozpustnosť je pozvoľná a granule sa rozpadajú od povrchu k stredu pomaly a postupne. Nenapučiavajú, pes ich môže bez problémov rozhrýzť.

Skladovanie a spotreba: Doplnkové krmivo je konzervované prirodzenou cestou, a to vysušením. Preto uložte v suchu, tme a pri teplote najlepšie do 18 ° C.


Spotrebujte najlepšie do 6 mesiacov od nákupu. Krmivo vydrží pri správnom skladovaní a teplote do 10 ° C až 12 mesiacov, suroviny však strácajú dlhodobým skladovaním na výživové, chuťové aj pachové atraktívnosti.

Dodatočné parametre

Kategória: DOPLNKY pre BARF
Hmotnosť: 0.5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: