Vaječné škrupiny pre psy 1kg

8 hodnotení
Značka: KH

Sušené vaječné škrupiny, vrátane vaječných blán. Vynikajúci zdroj prirodzeného, veľmi dobre využiteľného vápnika, fosforu a stopových prvkov. Plnohodnotná náhrada surových kostí u menších plemien, pri kŕmení B.A.R.F., březých a dojčiacich fen.

Dostupnosť skladom
Môžeme doručiť do:
28.2.2024
Možnosti doručenia
Kód: 11389
€5,10 / ks €5,10 / 1 kg
Vaječné škrupiny pre psy 1kg
8 hodnotení
Značka: KH
vaječne škrupiny pre psy dogee
Novinka
4,3 8 hodnotení

Obsah minerálnych látok - priemer v 1 kg: Popol - 88,7%, Vápnik - 35%, Fosfor - 0,22%, Sodík - 0,15%, Draslík - 0,1%, Horčík - 0,41%, Železo - 21 mg.

Charakteristika: vaječné škrupiny, ktoré ponúkame, pochádzajú od českej firmy zaoberajúce sa spracovaním slepačích vajec pre potravinársky priemysel. Druhotnou surovinou sú potom škrupiny, ktoré sa tepelne ošetrí proti zárodkom salmonelózy, vysuší sa a pomelú na jemnú múčku - a to vrátane podskořápkové blany.
Vaječná škrupinová blana je bohatým zdrojom kolagénu, glykózaminoglykánu a elastínu - látok potrebných pre výživu kĺbov. Tieto blany sa v múčke prejavujú ako väčšie pružné kúsky.

Zažité povery u mnohých chovateľov o zlé stráviteľnosti škrupín psom, sú nezmyselné. Škrupiny sú prirodzenou surovinou, obdobne ako kosti. Pes je pre ich trávenie a využitie vápnika z nich, veľmi dobre prispôsobený. Jeho žalúdočnej šťavy majú pH 2,5 čo pre názornosť zodpovedá koncentrovanej kyseline sírovej. Tak kyslé prostredie rozloží veľmi ľahko kosti, nieto ešte jemne mlete vaječné škrupiny.

Možnosti použitia: Nie každý pes však chce, alebo môže žrať kosti. Predovšetkým u malých plemien, kde skrmovania kostí je problematické, sa škrupiny môžu stať výbornou alternatívou práve za nich, ako prírodné a dobre stráviteľný zdroj vápnika.
Jemne namleté ​​škrupiny z vajec sa ľahko obaľujú na surové mäso, alebo sa ľahko zapracujú do mletého mäsa, konzerv, vlhkých príloh, alebo do olejom, či vývarom namacerovaných granúl. Neovplyvňujú chuť ani vôňu krmiva a pes je bezozbytku zožerie.

Odporúčané dávkovanie: Jeden gram mletých vaječných škrupín obsahuje 350 mg čistého vápnika. Priemerná denná potreba vápnika psom je asi 70 - 90 mg / 1 kg jeho hmotnosti. Gravidné a dojčiace suky potrebujú 180 - 200 mg / kg. Obdobne je to aj u veľmi aktívnych psov, šteniat v raste (odstavené) - predovšetkým potom u veľkých a obrích plemien.

Malé a stredné plemená v bežnom dennom režime: 1 - 2 g múčky / 5 kg hmotnosti

Veľké plemená a veľmi aktívni psi: 2 - 3 g múčky / 5 kg hmotnosti

Gravidné a dojčiace suky: 3 - 4 g múčky / 5 kg hmotnosti

(1 zarovnaná čajová lyžička zodpovedá asi 4 g našej múčky z vaječných škrupín)

Krátkodobé, alebo nárazové predávkovanie vaječnými škrupinami psovi vôbec nijak neublíži. Nejde o minerálny koncentrát, alebo medikament, ale o prirodzenú surovinu a pes si z nej vezme len toľko, koľko jeho organizmus potrebuje.

Skladovanie a spotreba: múčka z vaječných škrupín skladujte dobre uzatvorenú v PVC obalu a v suchu.
Spotrebujte najlepšie do 12 mesiacov od zakúpenia. Pri správnom skladovaní vydrží aj niekoľko rokov.

Dodatočné parametre

Kategória: DOPLNKY pre BARF
Hmotnosť: 1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: