Vetfood L- Carnitine pre psov a mačky Barfeed 100g

3 hodnotenia
Značka: Vetfood

Podporuje kardiovaskulárne zdravie.  Produkcia energie a regenerácia svalov.

Dostupnosť Momentálne nedostupné
Môžeme doručiť do:
30.4.2024
Možnosti doručenia
Kód: 10044
€16,90 / ks €16,90 / 100 g
Vetfood L- Carnitine pre psov a mačky Barfeed 100g
3 hodnotenia
Značka: Vetfood
5,0 3 hodnotenia

L-karnitín hrá zásadnú úlohu v metabolizme tukov.  L-karnitín nie je skutočná aminokyselina, ale kvôli blízkej štrukturálnej podobnosti je obvykle klasifikovaný ako aminokyselina, a je tiež známy ako vitamín BT. Vitamíny B1 (tiamín) a B6 (pyridoxín) by mali byť zvieratám podávané v dostatočnom množstve. To je dôvod, prečo doplnok stravy L-karnitín môže byť v  niektorých prípadoch prospešný. L-karnitín je nevyhnutnou zložkou pre spaľovanie tukov. L-karnitín pomáha dopraviť mastné kyseliny do mitochondrií v bunkách, aby mohli premeniť tieto kyseliny na energiu. Karnitín sa okrem toho podieľa na metabolizme aminokyselín s rozvetveným reťazcom, biosyntézy acetylcholínu a procesy detoxikácie. Patrí k látke s antioxidačnými vlastnosťami.

L-karnitín chráni bunky myokardu pred poškodením nedostatku krvného zásobenia (ischémia). Nie je prekvapením, že v srdci je veľká koncentrácia L-karnitínu. Srdce potrebuje mastné kyseliny ako palivo, ktoré potrebuje k pumpovaniu krvi do celého tela. Mnohé štúdie ukázali, že dodávanie L-karnitínu môže podporiť funkciu srdca u psov, ktorým bolo diagnistikované ochorenie srdca. Okrem toho je to jedna z výživných látok, ktorá môže spomaliť zhoršovanie stavu kognitívne schopnosti u starnúcich zvierat.

Priaznivý dopad tieto živiny v nervovom systéme môžu mať za následok zlepšenie mitochondriálnych funkcií. 

Ďalším dôvodem u zvierat pre doplnenie L-karnitínu môže byť zníženie hmotnosti v prípade obezity. U obézníych psov môže podávanie L-karnitínu stimulovať spalovanie tukov v tele. Zníženie hmotnosti však docielime iba kombináciou podávania krmiva so zníženým tukom a zvýšenou fyzickou aktivitou s cielom zvýšiť energetickú náročnosť psa.

Doplňovanie L-karnitínu je doporučované hlavne v prípade, keď se energetické požiadavky na psa zvyšujú, L-karnitín stimuluje premenu tukov na energiu. Pri zvýšenej aktivite alebo počas závodov, (ťažný pes, dostihy) môže byť doplňovanie L-karnitínu v potrave prospešné.

Odporúča sa podať nasledujúce množstvá produktu v závislosti od:
telesná hmotnosť zvieraťa:
na každých 10 kg - 1 odmerka dvakrát denne

Zloženie: mikrokapsulovaný rybí olej 
Doplnky stravy (na 1kg): L-karnitín 0,99kg
Analytické zložky: hrubý proteín 0%, hrubá vláknina 0%, hrubý tuk 1%, popol 0%

Dodatočné parametre

Kategória: DOPLNKY pre BARF
Hmotnosť: 0.1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: