Dromy Coconut oil 600g - kokosový olej pre psov

5 hodnotení
Značka: Dromy

Kokosový olej pre vonkajšie aj vnútorné použitie.
Krajina pôvodu: Francúzsko, Nemecko.

Dostupnosť Momentálne nedostupné
Môžeme doručiť do:
11.4.2023
Kód: 2932
€9,69 / ks
Dromy Coconut oil 600g - kokosový olej pre psov
5 hodnotení
Značka: Dromy
4,6 5 hodnotení

Kokosový olej pre psov a mačky, je určený ako zdroj energie aj pre udržanie kvality srsti(vlasu) pokožky a pazúrov psov a mačiek.

Obsah kyseliny kaprylovej C8: 0, môže byť vhodným doplnkom pri podpornej liečbe kvasinkových infekcií, kedy sa podieľa na likvidácii membrán lipidov baktérií, vírusov, plesní a kvasiniek, čím pôsobí ako prírodné antibiotikum. Kyselina laurová C12: 0 je prítomná aj v materskom mlieku, urýchľuje metabolizmus, je dôležitá pre svoje antimykotické, anti - vírusové a antibakteriálne pôsobenie.

Kokosový olej neobsahuje cholesterol.
Mastné kyseliny kokosového oleja majú priaznivý vplyv na hladinu cholesterolu v tele. Kokosový olej sa z 2/3 skladá zo stredne dlhých mastných kyselín (MCT). Organizmus spracováva stredne dlhé mastné kyseliny priamo v pečeni, ktoré využíva ako okamžitú energiu, svoje uplatnenie nájde najmä pri zvýšenej záťaži (dostihy, agility, flyball, coursing). Podstatný rozdiel, oproti jednoduchým sacharidom a MCT je, že neovplyvňujú hladinu krvnej glukózy a nezvyšujú hodnoty inzulínu v krvi.

V prípade ťažkostí odporúčame užívať pri výskyte suchej a šupinatej pokožky. Je známy aj pre svoje protizápalové účinky, ako podporný prostriedok liečby dermatitíd, ekzémov, chronických zmien kože a alergických kožných prejavov. Pre psov pri zvýšenej záťaži (dostihy, agility, flyball, coursing), odporúčame užívať MNK ako zdroj energie. V tomto smere môžeme olej odporúčame ako pre vnútorné tak vonkajšie použitie.

Zloženie:
50% Cocos nucifera L. oleum vyhovujúce Európskemu liekopisu Ph. Eur.
50% Cocos nucifera L. oleum z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva (DE-ÖKO-024). 100% Cocos nucifera L. oleum obsahuje zhruba z 90% nasýtených mastných kyselín, mononenasýtených mastných kyselín 7,5%, polynenasýtených mastných kyselín 1,8%, trans -mastných kyselín do 2%.

Hlavný podiel oleja obsahuje:
kyselina laurová C12: 0 - 49%, kyselina myristová C14: 0 - 19%, kyselina palmitová C16: 0 - 8%, kyselina kaprylová oktánové C8: 0 - 7%, kyselina kaprinový C10: 0 - 7%, kyselina stearová C18: 0 - 3%, kyselina hexánovej C6: 0 -1%, kyselina olejová C18: 1 - 5%, kyselina linolová C18: 2 - 2%.

Dávkovanie: ako doplnkové krmivo pre psa s hmotnosťou 15 - 20 kg: 2 g denne zamiešať do kŕmnej dávky.
Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

Vonkajšie použitia pre psa a mačku: malé množstvo oleja, votrite do pokožky 2 x denne a ľahko vmasírujte.

Balenie : 600 g

Dodatočné parametre

Kategória: OLEJE pre BARF
Hmotnosť: 0.6 kg
? Výrobca: Dromy

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: