KH Beta glukan 82% sypký imunostimulátor pre psy 50 g

Neohodnotené
Značka: KH

Prírodný imunostimulátor. Môže vyriešiť alebo predísť mnohým zdravotným problémom. Podporuje obranné reakcie organizmu proti bakteriálnym, parazitárnym aj nádorovým ochorením. Distribúcia určená pre psov a domáce zvieratá.

Dostupnosť 4 - 7 dní
Možnosti doručenia
Kód: 11044
€11,59 / ks €23,18 / 100 g
KH Beta glukan 82% sypký imunostimulátor pre psy 50 g
Neohodnotené
Značka: KH

Vysoko účinný betaglukan s mimoriadne veľkou čistotou. Prírodný extrakt z kvasiniek - čistota 82 % V sypkej forme za naozaj super cenu. 

Zloženie: Beta-1,3 / 1,6 D-Glucan 82,5% v objeme produktu.
Zdroj extrakcie: kvasinky Saccharomyces cerevisiae

Obsah účinnej látky v 1 g sypkého produktu: 825 mg Beta glukánu

Zloženie: Bielkoviny 2,6%, Tuk - 0,22%, Sacharidy - 70%, Popol - 4,92%. Vlhkosť - 6%.

Charakteristika: Beta glukán je unikátny prírodný polysacharid, schopný podporovať obranné reakcie organizmu proti bakteriálnym a parazitárnym chorobám. Biologicky najaktívnejší glukány sú tie, ktoré majú základné reťazec tvorený z molekúl glukózy spojených v pozícii 1,3 a postranné glukózovej reťazce pripojené v pozícii 1,6. O takých glukánov hovoríme, ako o Beta glukány.

Prírodných zdrojov k izolácii Beta glukánov je pomerne veľa. Najčastejšie boli testované Beta glukány izolované z kvasiniek - bežnej z pivovarských alebo pekárskych - Saccharomyces cerevisie. Ďalej z húb a obilnín.

Imunostimulačné účinky glukánov boli testované na mnohých druhoch laboratórnych, domácich i hospodárskych zvierat (napr. ryby, kurčata, myši, králiky, potkany, morčatá, ovce, ošípané, kravy, psy, kone, aj.) Účinky glukánov na imunitu telá sú tak jedným z najlepšie preštudovaných biologických účinkov v celej živočíšnej ríši. Doteraz nebol nájdený biologický druh, u ktorého by Beta glukán nefungoval. Navyše žiadny druh neprejavil ani pri dlhodobom užívaní glukánu nejaké vedľajšie záporné reakcie. Jeho účinnosť v tele výrazne podporuje Vitamín C.

Poznámka: Beta glukán nie je liečivo ale doplnok výživy. Beta glukán je vo farmaceutickej čistote.

Betaglukány veľmi významne pomáhajú pri:

veľmi pozitívny účinok na vlastnú obranyschopnosť organizmu

potláča a predchádza vzniku zápalových procesov
chráni organizmus pri vysokom zaťažení proti infekciám
zvyšuje imunitu zoslabnutých jedincov po chorobe, podvýžive, týranie, aj.
potláča prejavy niektorých druhov alergií
významne podporuje liečbu niektorých nádorových ochorení
ako celkový detoxikant organizmu aj po chorobe a chemo

Dávkovanie pre psy:

Pri akútnych stavoch (choroby) alebo v čase veľkého zaťaženia (závody, výcvik):

1 - 2 g Beta glutanu 1x denne stredné psy a 2x denne veľkí psi nad cca 25 kg. Mierne navŕšená kávová lyžička je cca 2 g. Odvážiť si to pre orientáciu možno dobre na digitálne kuchynskej váhe. Podávať môžete bez prestávky po akokoľvek dlhú dobu, až do odznenia akútneho stavu, potom prejdite na preventívne dávkovanie. Tu platí, že viac je skôr lepšie, než ak horšie.

Dlhodobá prevencia:

Pre posilnenie imunity - 0,5 g / do 25 kg hmotnosti psa / deň. 1 g / nad 25 kg hmotnosti psa / deň. Podávať môžete bez prestávky po akokoľvek dlhú dobu, napr. Cez zimné obdobie, rekonvalescencie, príprava na závodné sezónu, a i.

Ideálne je zaprášiť vlhké krmivo, aby sa zabránilo rozprachu tak malé dávky. Napr. mäso alebo granule poľom vývarom či olejom.

Preventívne možno podávať denne a dlhodobo. Je dokázané, že už len 200 mg využitého Beta glukánu / deň má pozorovateľný pozitívny účinok na imunitu organizmu.

Ani vysoká jednorazová dávka zviera neohrozí, nejde o liečivo, ale o prírodný doplnok výživy. Zvýši sa akurát finančná záťaž pre chovateľov :-)

Skladovanie a spotreba: v dobre uzavretom obale, v suchu a tme. Spotreba do 10 mesiacov od zakúpenia.

Dodatočné parametre

Kategória: PSY
Hmotnosť: 0.05 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: