Cheesecake pre psov so sušeným mangom

Potrebujeme:

vločky
plátkovú želatínu
bezlaktózový tvaroh
lyžičku medu
plátky sušeného manga

Postup :

Vločky rozmixujeme na múku a zalejeme vodou (2 - 3 lyžice), tak aby vznikla veľmi hustá kaša (ešte budeme pridávať želatínu). Tvaroh zmiešame s medom. Tvaroh ešte vidličkou rozpučíme. Plátkovú želatínu zalejeme vodou a necháme 10 min napučať. Potom ju na miernom ohni necháme rozpustiť. Nesmie sa variť! Želatínu rozdelíme na dve časti. Jednu vmiešame do tvarohu a jedno do vločiek. 

A teraz to musí byť fofr. Zmes vločiek utlačíme na dno formy a rýchlo navrstvíme zmes s tvarohom. Na ozdobu som použila rozdrvené plátky manga, ale použiť môžete čokoľvek ;-)

Je mango vhodné pre psa?

Mango je druh sladkého ovocia, ktoré pochádza z južnej Ázie. Jedno mango obsahuje iba 60 kalórií, je však nabité prospešnými vitamínmi a minerálmi. Má obzvlášť vysoký obsah vitamínu C. Dužina manga obsahuje aj rôzne karotenoidy vrátane betakaroténu, ktorý môže pôsobiť ako antioxidant, a má tiež vysoký obsah vitamínu B9 (folát). Toto ovocie má tiež vysoký obsah vody a vlákniny, takže pri miernom kŕmení by to mohlo pomôcť podporiť zdravý tráviaci systém vášho psa.

Pretože majú prirodzene vysoký obsah cukru, mali by byť diabetici a psy s nadváhou prijímané vo veľmi malom množstve. Pre psov nie je bezpečná šlupka a kôstkaAk váš pes omylom dostane trochu šlupky alebo mangovej kôstky, môže to bez problémov prejsť tráviacim traktom vášho psa, mali by ste ich však sledovať, kvôli zmenám v správaní. Ak sa vyskytne letargia, pokles chuti do jedla, zvracanie alebo hnačka, kontaktujte svojho veterinárneho lekára.

Ak je váš pes veľkým fanúšikom manga, môžete ovocie usušiť a ponúknuť ako pochúťku, ktorú by ste mohli použiť počas tréningov. Môžete tiež zmraziť prúžky manga alebo ich rozmixovať na hladký nanuk.