KH organická minerálna zmes vápnik, horčík, zinok - pre psov 500 g

5 hodnotení
Značka: KH

Zmes troch veľmi dôležitých živín pre udržanie zdravej srsti, kože, pazúrov, očí, imunity, pevných kostí, zubov, funkčného metabolizmu, výkonu, ai.

Dostupnosť skladom
Môžeme doručiť do:
28.2.2024
Možnosti doručenia
Kód: 13582
€9,90 –10 % €8,90 / ks
KH organická minerálna zmes vápnik, horčík, zinok - pre psov 500 g
5 hodnotení
Značka: KH
krmiva hulín calcium magnesium zinok
€9,90 –10 %
3,8 5 hodnotení

Zloženie: Vaječné škrupiny - veľmi jemne mletá múčka - 64%. Aquamin Mg TG - organický horčík - 30%. Citrát zinočnatý / Trizinc citrate 3-hydrate - 6%.

Bez ďalších prísad ako sú konzervanty, ochucovadlá, farbivá, protispekavé látky, ai.

Obsah účinnej látky v 1 grame zmesi: Vápnik - 227 mg, Horčík - 102 mg, Zinok - 17 mg.

Charakteristika: Vápnik, Horčík a Zinok patria k nenahraditeľným prvkom v metabolizme psa. Každý z nich má v ňom svoju nezameniteľnú úlohu a nedostatok ktoréhokoľvek z nich spôsobí psovi nemalé problémy. Zmes Ca+Mg+Zn vám pomôže dorovnať tieto živiny v prípade ich deficitu, ktorý môže nastať vysokou a dlhodobou záťažou psa, predovšetkým v teplom období roka, pri vytrvalostnom športe alebo tréningu - napr. ťažné psy, pri oslabení organizmu chorôb, po úraze, z podvýživy, nekvalitného krmiva, atď
 
Možnosti použitia a dávkovania zmesi: Hlavne pre preventívne zásobenie organizmu vápnikom, horčíkom a zinkom. Nehodí sa pri akútnej potrebe niektorého z prvkov - v takom prípade kúpte vápnik, horčík alebo zinok samostatne. Vzhľadom k synergickému (vzájomnému) spolu pôsobeniu všetkých troch prvkov (vápnik, horčík, zinok) je dobré podávať túto zmes spoločne krmivom, ktoré obsahuje ďalšie látky podporujúce využiteľnosť jednotlivých zložiek tejto zmesi. Rovnako tak je dobré spolu s nimi pridávať ku krmivu aj lososový olej, ktorý vďaka vysokému obsahu nenasýtených mastných kyselín (predovšetkým linolovej) má významný vplyv pri prevencii či liečbe dermatóz – kožných ochorení. Navyše obsahuje vitamín D, ktorý je nutný pre plnohodnotné využitie vápnika.
 

Dávkovanie pre psov:

1 - 2 g / 10 kg hmotnosti / deň. U psov s vysokou hmotnosťou (nad 50 kg) už len max. 8 g/deň – a to z dôvodu obsahu zinku, ktorý by mohol pôsobiť preháňavo. Pri potrebe vyššieho obsahu vápnika či horčíka dopĺňajte tieto živiny samostatne. Napríklad pre psov vo veľmi vysokej záťaži, gravidné a dojčiace fenky, šteňatá, choré psy, ai.

Je nutné rozdeliť dávku na časti do každého kŕmenia! Nepodávajte celú dávku jednorazovo! To platí predovšetkým u väčších psov (nad cca 20 kg). Naopak pri nízkom dávkovaní (do 1 g) stačí podať v jednej dávke. Nutný stály prístup k vode.

 

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Starostlivosť o imunitný systém
Hmotnosť: 0.5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: