KH proteínový mix 86% pre osvalenie a rekonvalescenciu psa 1kg

Neohodnotené
Značka: KH

Proteínová zmes pre zvýšenie obsahu bielkovín v potrave.
Pre ochranu a budovanie svalové hmoty v tréningu psa, pre rekonvalescenciu po výkone alebo po vážnej chorobe alebo operácii, pri problémoch s príjmom potravy, pri celkovom oslabení psa.

Dostupnosť skladom
Možnosti doručenia
Kód: 15150
€19,20 / ks
KH proteínový mix 86% pre osvalenie a rekonvalescenciu psa 1kg
Neohodnotené
Značka: KH

Stráviteľnosť bielkovín cez 85%

Zloženie zmesi: Sledový proteín - hydrolyzát, sardinkový proteín - hydrolyzát, Krlillový proteín - hydrolyzát, Pečeňový proteín - hydrolyzát, Lososový proteín - hydrolyzát

Obsah živín v zmesi: Bielkoviny 86%, Tuk 6%, Popol 4%, Vláknina 0,6%, Vlhkosť 8%.

Energetická hodnota v 100g Proteínového mixu: 2,6 MJ = 621 kcal

Nami ponúkaná proteínová zmes nepochádza zo zdrojov pre ľudskú športovú výživu, ale ide iba o suroviny určené pre intenzívnu výživu mäsožravých zvierat. Ide o hydrolýzou upravené proteíny (skrátenie bielkovinových reťazcov pre vysokú stráviteľnosť) z prirodzených surovín - troch druhov rýb, morského krillu a hydinovej pečene. Hydrolyzované proteíny nespôsobujú alergie! Takto upravené proteíny majú veľmi vysokú stráviteľnosť v tele psa a nezaťažujú jeho tráviace ústrojenstvo pred alebo počas záťaže, napr. vytrvalostným pretekom, rovnako tak pri chorobe, rekonvalescencii, ai.

Zdrojom energie pre psa sú hlavne tuk a bielkoviny. Nevie pre tvorbu energie využiť zložité cukry (sacharóza - repný cukor) ako človek. Pes pri práci získa najviac energie z tuku (cca 45%) a hneď po ňom z bielkovín (cca 35%). Zdroj energie z bielkovín je pritom veľmi dôležitý pre ochranu mäkkých svalových tkanív. Pri nízkom príjme energie z proteínov pri záťaží (cca pod 16%) majú psy preukázateľne viac zranenia, ako psy s vysokým príjmom bielkovín (cca nad 24%). Proteínová zmes má sypkú, veľmi jemnú štruktúru a svetlo šedo-hnedú farbu po surovinách. Vôňa je prirodzená zo surovín, veľmi intenzívne po rybách. Bez obsahu aróm, farbív a konzervantov!

Možnosti použitia: Pre všetky plemená a veľkosti dospelých a predovšetkým zdravých psov - bez poruchy činnosti obličiek a pečene, bez nadmerných alergií, cukrovky, epilepsie, kĺbových porúch, ai. Ako bolo vyššie uvedené tuk a proteíny sú hlavným zdrojom energie pre psa. Proteínový mix je teda možnosťou ako pripraviť psa na vysokú záťaž, prípadne i pre doplnenie energie a proteínov v priebehu dlhšie trvajúceho závodu či práce (dlhšie ako 90 minút) a pritom mu nezaťažiť zažívací trakt objemom potravy, ak je to nevhodné v danú dobu.

Dávkovanie: Pre osvalenia psa: pri potrebe 1,5 g stráviteľných proteínov na kg psa v aktívnom tréningu, vážiaceho 25 - 30 kg, kŕmeného mäsom, pridajte 40 g Proteínového mixu / deň.

Pri veľmi intenzívnej záťaži, na prípravu na extrémne dlhodobý či nárazový silový výkon pridajte k mäsu 50 g / deň. U psov zvyknutých na vysokoenergetickou stravu je možné pridať ešte 10% navyše - nutné odskúšať znášanlivosť také dávky, kedy sa začne na nižšom množstvo proteínovej zmesi a postupne sa dávka zvyšuje. Pre výrazné svalstvo psa je potrebné pridávať proteíny aspoň 1 - 2 mesiace spolu s tréningovou záťažou. Pre potrebu nadobudnutie sily pred preteky aspoň 2 - 3 týždne pred štartom.

Pre chorých a vysilené psy: Proteínový mix s olejom podávajte aj chorým psom napr. po chirurgických zákrokoch, počas vyčerpávajúce choroby, kedy vôbec alebo zle prijíma inú stravu. Nájdeným, vysileným alebo týraným psom. Pri nechutenstve spôsobené poškodením zažívacieho traktu, napr. toxíny. Starým psom, ktorí nechcú už príjímať tuhú stravu alebo trpia vďaka starobe a nechutenstvo.

Nevhodné pre psov s chorými obličkami alebo pečeňou.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Starostlivosť o imunitný systém
Hmotnosť: 1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: