Bioline detoxikačný gél pre psov a mačky Entero ZOO 15x10g

1 hodnotenie

Prostriedok slúži na detoxikáciu organizmu.
Je účinný na hnačky, otravy, alergie a kožné problémy.
Balenie: 15 x 10g

Dostupnosť skladom
Môžeme doručiť do:
16.4.2024
Možnosti doručenia
Kód: 13822
€28,50 / ks
Bioline detoxikačný gél pre psov a mačky Entero ZOO 15x10g
1 hodnotenie
5,0 1 hodnotenie

EnteroZOO je dietetický veterinárny prípravok s overenou schopnosťou adsorbovať toxíny. Neobsahuje konzervanty ani iné pridané látky a veľmi ľahko sa zvieratám podáva, pretože nemá ani chuť, ani zápach a zvieratá ho v krmive väčšinou nezaregistrujú.

Čím vášmu maznáčikovi pomôže?
EnteroZOO detoxikačný gél je črevný adsorbent obsahujúci organický kremík a čistú vodu. Je to unikátna zlúčenina, ktorá na seba dokáže viazať nielen škodlivé látky, ale aj alergény a patogény, ktoré následne odvedie stolicou z tela zvieraťa von. Tým môže počas pomerne krátkej doby pomôcť vyriešiť zdravotné problémy v prípade hnačky rôzneho pôvodu, problém s trávením a črevných ťažkosti.

  • zmierňuje priebeh otráv, hnačiek a alergií
  • zlepšuje kondíciu a odolnosť zvieraťa
  • znižuje škodlivé účinky pri liečbe antibiotikami
  • urýchľuje hojenie poranení

Všetky zvieratá ho spravidla prijímajú bez akýchkoľvek problémov. Odporúčané dávkovanie sa líši v závislosti od druhu zvieraťa a jeho váhy.

Ako prípravok užívať?
Užívanie gélu EnteroZOO je veľmi jednoduché. Keďže nemá chuť ani zápach, možno ho podľa potreby bez obáv aplikovať priamo do papule, primiešať do krmiva, na maškrtu alebo aplikovať vo forme vodného roztoku. Vzhľadom na svoju bezpečnosť je možné gél podávať aj šteňatám. 

Ako funguje a jeho zloženie
EnteroZOO funguje ako "múdra" huba s pórmi, ktorých veľkosť zodpovedá veľkosti molekúl väčšiny škodlivých látok. Väčšinu prospešných látok EnteroZOO nesorbuje. Je to prípravok tvorený organickým minerálom a čistou vodou. Jeho aktívnou látkou je polymérna organická kremičitá zlúčenina s názvom Polymethylsiloxan polyhydrát.

Zloženie EnteroZOO: polyhydrát polymethylsiloxánu – 60 %, voda čistená – 40 %.

Vďaka adsorpčným schopnostiam je prípravok schopný viazať na seba škodlivé látky a toxíny, takzvane organizmus zbaví intoxikácie z rôznych príčin a umožňuje veľmi rýchlo zlepšiť stav zvieraťa.

Mimo toxické látky dokáže EnteroZOO účinne viazať aj patogénne baktérie a vírusy. Vďaka tomu v črevách napomáha rastu normálnej mikroflóry as tým spojenej obnove črevnej imunity zvieraťa. V neposlednom rade je významným benefitom gélu fakt, že po splnení svojej funkcie je z organizmu kompletne vylúčený aj s naviazanými škodlivinami.

Nemá zásadné vedľajšie účinky (zriedkavo sa u zvieraťa môže objaviť zápcha) a tak je možnosť podávať EnteroZOO nielen ako veterinárny prípravok na prvú pomoc pri hnačkách a otravách, ale aj pre prevenciu napríklad ako súčasť užívania antibiotík alebo probiotík pre psov a ďalších miláčikov, je možnosť ho pridať k rôznym doplnkom stravy pre kozy, jahňatá, teľatá a ďalšie domáce a hospodárske zvieratá, vrátane rôznych druhov vtákov, aj exotických. Medzi užitím je nutné dodržať dvojhodinový odstup.

EnteroZOO je možné použiť pri týchto zdravotných problémoch (ideálne po odbornej konzultácii s vašim veterinárom):
Akútna hnačka (bakteriálna, vírusová, otrava z potravy, dôsledok užívania antibiotík)
Chronická hnačka (akéhokoľvek pôvodu)
Poruchy trávenia (dyspepsia)
Narušená črevná mikroflóra (napr. pri užívaní antibiotík)
Otravy
Chronické ochorenie pečene či obličiek sprevádzané ich zlyhaním
Alergické ochorenia
Kožné choroby

Dávkovanie:
u psov a mačiek 1-3x denne 10 gramov (sáčok) - prípravok primiešať do krmiva alebo rozmiešať v primeranom množstve vody a podávať plastovou striekačkou,

u mladého hovädzieho dobytka v dávke 0,5 g na 1 kg telesnej hmotnosti 3x denne 1 hodinu pred napájaním mledzivom s množstvom 0,5 litra fyziologického roztoku,

u prasiatok 0,5 g na 1 kg telesnej hmotnosti - rozmiešať vo vode a podávať plastovou striekačkou.


Dodatočné parametre

Kategória: Starostlivosť o trávenie
Hmotnosť: 0.2 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: