Dromy GastroAkut pre kone 2kg - prvá pomoc pri výskyte akútnych hnačiek

2 hodnotenia
Značka: Dromy

Pozor nové zloženie

Doplnkové krmivo pre kone pri výskyte akútnych hnačiek, metabolických porúch, dyspepsií a rôznych intoxikácií, zvýšenej plynatosti, dismikrobií, pri poruchách trávenia.

Balenie: 2kg

Dostupnosť skladom (2 ks)
Možnosti doručenia
Kód: 15141
€22,90 / ks
Dromy GastroAkut pre kone 2kg - prvá pomoc pri výskyte akútnych hnačiek
2 hodnotenia
Značka: Dromy
gastroakut pre kone novy
Akcia
4,5 2 hodnotenia

Nový GastroAkut v balení 2 kg, vrátane vylepšeného zloženia. Gastro AKUT je cielené doplnkové krmivo a prvá pomoc pri výskyte akútnych hnačiek rôzneho pôvodu.

Obsahuje aktívne uhlie + humínové látky s veľkou absorpčnou kapacitou.
Je vhodné ako pre nutričné, tak terapeutické využitie pri všetkých kategóriách koní.


Poruchy trávenia, medzi ktoré radíme aj hnačkové ochorenia môžu mať rôzne príčiny. Často je hnačka spôsobená behaviorálnymi faktormi, stresom z rôznych zmien, náhlymi zmenami v kŕmnej dávke, jarnou pastvou, hierarchiou v stáde, nahromadením piesku, v črevách, výskyt parazitov, reakcií na liečivá - ATB alebo odčervenie. 
Vážnejšie poruchy trávenia môžu vznikať v dôsledku iných ochorení, pri ktorých môžeme pozorovať zvýšenú plynatosť, kotwasser, s prejavmi dysmikróbie, dyspepsia, intoxikácia.

Dôležitou funkciou hrubého čreva koní je regulovať množstvo vody absorbovanej v tele, a preto sa zažívacie problémy môžu prejaviť aj zmenami v počte a konzistencii stolice.

GastroAkut má vhodnú a účinnú kombináciu surovín:

Aktívny uhlík + humínové látky so super-adsorpčným povrchom, pomáhajú znižovať závažnosť hnačkových stavov a urýchľujú regeneráciu črevnej sliznice. Vďaka svojim schopnostiam ochranného filmu a väzbou látok anorganického pôvodu, predovšetkým ťažkých kovov, toxínov a iných jedovatých zlúčenín, eliminujú sekundárne metabolity a obmedzujú rast patogénnych mikroorganizmov, ktoré môžu ohrozovať zdravie vášho koňa. Tieto látky sú následne vylučované trusom, čím pomáhajú stabilizovať funkčnosť tráviaceho systému.

Alltech Bio-Mos® je vedecky overeným prebiotikom z bunkových stien kvasiniek. Pôsobí na regeneráciu buniek a zabraňuje zachytávaniu enteropatogénnych baktérií na črevnú sliznicu. Bio-Mos slúži ako zdroj potravy pre "priateľské baktérie GI," stimulujúce ich rast a aktivitu. Tým, významne zlepšuje gastrointestinálnu stabilitu a poskytuje výraznú podporu imunitnému systému s prebiotickým účinkom na hrubé črevo.

Alltech - YEA SACC®1026 je špeciálne navrhnutý na podporu prirodzenej rovnováhy črevnej mikroflóry. Probiotické kvasinkové kultúry využívajú škodlivé látky spôsobujúce nadmerné prekyslenie tráviaceho traktu, čím vytvárajú ideálne prostredie pre rast a rozmnožovanie potrebných bunkových mikroorganizmov.

Alltech - NuPro® je prírodná zmes koncentrovaných nukleotidov, ktoré sú nevyhnutnými a nenahraditeľnými esenciálnymi živinami.
Účinne podporujú fungovanie orgánov, ktoré sú závislé na rýchlom delení buniek. Ide predovšetkým o bunky imunitného systému, tráviaceho traktu a pečene. Okrem nukleotidov obsahuje NuPro® ß-glukány a ß-mannany, najúčinnejšie prírodné imunomodulátory, ktoré sú dobre stráviteľné a prispievajú k rozvoju imunitného systému. Súčasne podporujú trávenie a celkovo zlepšujú regeneráciu organizmu v období rekonvalescencie.

Glutamín aminokyselina, ktorá je významným zdrojom energie pre cielenú obnovu buniek tráviaceho traktu. Hrá kľúčovú úlohu pri udržaní celistvosti žalúdočnej sliznice a podporuje hojenie ulceróznych lézií.

B komplex je nevyhnutný najmä pre črevnú sliznicu v období dlhodobého stresu, kedy dochádza k vyčerpaniu zásob všetkých vitamínov B. Tento komplex zohráva kľúčovú úlohu pri udržaní energetického metabolizmu a optimálnych funkcií imunitného systému.

Bylinný komplex obsahujúci psyllium osemenia, dubovú kôru a chia semená sú neoddeliteľnou súčasťou doplnkového krmiva. Tieto prísady obsahujú biologicky aktívne látky, ktoré podporujú regeneráciu tráviaceho traktu. Vďaka dieteticky rozpustnej vláknine majú výborné hydrofilné vlastnosti. Táto vláknina viaže prebytočnú vodu a vytvára ľahko stráviteľný gél, ktorý vytvára podmienky na regeneráciu slizníc.

Doplnkové krmivo pre kone zloženie: koncentrát špeciálne spracovanej rastlinnej vlákniny, rastlinné drevené uhlie, leonardit, lithothamnium zvápenatené morské riasy, Alltech Bio-Mos, Alltech NuPro, psyllium semeno skorocelu, Plantago palium, rozmarín .

Zootechnické doplnkové látky v 1 kg: látky zvyšujúce stráviteľnosť, stabilizátory črevnej flóry: YEA-SACC ®1026 - Sacharomyces cerevisiae ®1026 1,67 x 1010 CFU/kg.
Vitamíny: komplex vitamínov skupiny B: B1, B2, B6, B12, niacínamid, d-pantoténán 2500 mg.
Aminokyseliny: L-glutamín 10 000 mg.

Odporúčané dávkovanie pre kone s hmotnosťou 550 - 600 kg:
Prevencia jarnej pastvy, plánované zmeny v kŕmnej dávke, psychická záťaž, presun, odstav:
100 g denne do kŕmnej dávky možno rozdeliť na ½.
Akútne hnačkové stavy, súčasť terapeutického protokolu veterinárneho lekára, kotwasser, schvácanie z jarnej pastvy, prekŕmenie jadrom, ranná laminitída, intoxikácia:
200 g na deň do kŕmnej dávky možno rozdeliť na ½.

Upozornenie: Gastro Akut môže znižovať vstrebávanie iných perorálne podávaných liečiv, minerálov a vitamínov, preto musí byť medzi užitím prípravku a iných liekov dodržaný interval aspoň dvoch hodín. Neobsahuje cukor, umelé farbivá a dochucovadlá, škrob a konzervačné látky.

Balenie: 2 kg

Dodatočné parametre

Kategória: Starostlivosť o tráviaci aparát kone
Hmotnosť: 1.5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: