Ako zabaviť svoju mačku? 05/2021

Každá mačka potrebuje určitý druh zábavy, vedia sa pri tom odreagovať a zároveň rozvíjať svoje prirodzené inštinkty. Mačky ktoré žijú prevažne vonku si zábavu v mnohých prípadoch vedia nájsť samé, no u mačiek ktoré žijú vo vnútri tomu musíme dopomôcť my.

Mačka ktorá sa nudí väčšinou dobrotu nerobí, takže už len z tohto hľadiska je dôležité aby sme jej dopriali nejakú aktivitu. Rozmýšľate teda ako svojej mačke spestriť dni? Sem nájdete pár tipov ktoré môžete vyskúšať:

  • Škrabadlá pre mačky – škrabadlá slúžia mačke predovšetkým ako miesto, na ktorom si môžu spokojne brúsiť pazúre, čo môže v mnohých prípadoch zachrániť váš nábytok. Okrem toho vedia tieto škrabadlá slúžiť aj ako miesto na odpočinok. Najlepšie je vybrať také škrabadlo v ktorom má mačka dostatok priestoru a cíti sa v ňom bezpečne.
  • Interaktívne hračky pre mačky – ďalšou vecou ktorá určite stojí za vyskúšanie sú interaktívne hračky pre mačky. Existuje ich naozaj veľa druhov, stačí si len vybrať podľa toho čo vašu mačku najviac zaujíma. Takým príkladom interaktívnej hračky pre mačku je napríklad guľová dráha, mechanická myš, alebo laser.
  • Hlavolamy – hlavolamy vedia mačku taktiež dobre zabaviť a zároveň psychicky unaviť. Môžeme použiť napríklad rôzne upravené misky, do ktorých nemá mačka až taký jednoduchý prístup, ale musí sa k jedlu systematicky dostať. Mačka tak musí aj premýšľať a tým rozvíja svoje inštinkty a myslenie. Taktiež existujú rôzne labyrinty, ktoré spĺňajú rovnaký účel.
  • Hry s vami – na nezaplatenie je v prvom rade spoločná hra s vami. Mačka sa zabaví a zároveň si tak budujete lepší vzťah. Aj obyčajná hra so stebielkom z vonka toho vie urobiť z pohľadu mačky veľa.