Dovolenka so psom

Dovolenka so psom, ako ju zvládnuť ?

Blíži sa leto a mnohí z nás začínajú chodiť na dovolenky.  Veľa ľudí si nevie predstaviť dovolenku so svojim psom no iný s tým nemajú problém. Pokiaľ rozmýšľate, že by ste aj vy zobrali vášho miláčika so sebou sem máte pár rád na čo nezabudnúť a ako si dovolenku spoločne užiť.

Prvú vec ktorú by sme mali urobiť pokiaľ už sme rozhodnutí, že svojho psíka berieme so sebou je pozrieť sa či je miesto na ktoré chceme ísť prístupné aj pre psov. Nie všade totiž psov tolerujú. Pozrieť sa či hotel alebo apartmán má povolený prístup psov, pokiaľ ideme k moru tak sa nesmieme zabudnúť pozrieť či sú tam prístupné psie pláže pretože v mnohých prípadoch je vstup psov na pláže zakázaný. Musíme si teda vyhľadať či sa v našej plánovanej destinácii takéto pláže nachádzajú.

Keď už máte skontrolované predošlé veci je načase sa pripravovať na samotnú dovolenku. Za mňa je určite dobré pokiaľ zájdeme pred dovolenkou k veterinárovi aby nám psíka skontroloval či je zdravý a pripravený ísť na dovolenku. Môžeme tak predísť rôznym komplikáciám. Taktiež psík musí mať platné všetky očkovania. Očkovania musia byť zapísané v pet pase ktorý v žiadnom prípade nesmieme zabudnúť ak práve ideme na dovolenku do zahraničia. Určite je dobré si zobrať lekárničku pre psa pre prípad, že by sa náhodou niečo stalo.

Je dobré aby bol psík naučený na klietku a bol tak po celú cestu v nej. Je totiž nebezpečné keď psa prepravujeme len tak voľne v aute hlavne ak sa chystáme na dlhšiu trasu.

Keď už budeme na dovolenke mali by ste dbať na pitný režim vášho psa. Hlavne pokiaľ idete práve na dovolenku k moru, niekam do teplejších krajín. Je dobré vziať si so sebou cestovnú misku ktorá je skladná a môžete ju tak mať stále po ruke. Taktiež môžeme psíka kŕmiť tak, že mu granule poprípade konzervu rozmiešame s vodou aby tak prijal za deň viac tekutín.  Mali by sme tiež dávať pozor aby sa nám pes neprehrieval a nezostávať zbytočne dlho na priamom slnku. Kennelka alebo klietka sa nám zíde aj na samotnú pláž keď budeme chcieť aby si psík v kľude v tieni oddýchol.

Pokiaľ psík chodí do mora je dôležité aby sme ho potom opláchli normálnou vodou aby mu uschnutá soľ na srsti nedráždila pokožku.

Môžete si vziať viac vodítok pre prípad, že by ste jedno náhodou stratili. Ďalej nesmiete zabudnúť na všetky ostatné veci bez ktorých si neviete predstaviť fungovanie s vašim psíkom -  hračky, pamlsky....

Keď už ste na všetko pripravení je hlavné si dovolenku užiť :-)