Rok s Dog Pullerem

Dog Puller - šport ktorý sa na prvý pohľad zdá taký jednoduchý. Prečo ho nevyskúšať?  Kúpila som teda naše prvé pullery s veľkými očakávaniami. Môj pes si puller hneď zamiloval, hračka to bola jeho najobľúbenejšia no kameň úrazu nadišiel pri samotnom tréningu.

Šport ktorý sa na pohľad zdal tak ľahký nakoniec vôbec nebol taký ľahký, práve naopak nájsť si správnu techniku bolo veľmi komplikované. Môj pes si začal hľadať spôsoby ako sa mu puller nosí lepšie, poprípade ako ho vôbec nenosiť alebo nepúšťať. Bola som frustrovaná lebo predsa ako nám niečo na pohľad tak primitívne môže ísť tak zle.

Po mesiaci snaženia sa alebo skôr teda ešte kazenia toho čo sme vôbec vedeli sme sa rozhodli ísť na prvý dog puller tréning. Nevedela som aké mám mať očakávania, no vedela som, že sama tomu na kĺb neprídem. Prvý tréning bol celkom komédia. Dostali sme však hneď na začiatok veľa užitočných rád, ktoré sme začali pri našich tréningoch doma aplikovať. Začali sa dostavovať viditeľné pokroky ktoré mi robili radosť. Konečne sa nám začala rysovať ako tak dobrá technika.

Aj napriek tomu tam však bolo ešte veľa vecí s ktorými trebalo pracovať. Napríklad stále zlé púšťanie pulleru pri runningu. Môj pes nevedel pochopiť to, že prvý puller má pustiť a bežať za druhým. Však jeden už taký istý má tak načo ten prvý púšťať a chytať ďalší? Bol treba teda dlhú dobu hľadať riešenie ako tento problém napraviť. Našťastie sme si aj pri runningu postupom času  našli použiteľnú techniku – donesenie pulleru priamo do ruky. Je to síce na čas viac náročné, ale za to je to účinnejšie na presnosť a minimálne to funguje tak ako má. Jumping bol na tom od začiatku lepšie. Pri ňom bolo pokroky vidieť oveľa skôr a od začiatku je to naša silnejšia disciplína.

Po roku pravidelného trénovania a hľadania spôsobov na dobrú techniku sme konečne prišli do bodu, kedy sme pripravení ísť na našu prvú súťaž. Pre niekoho to nie je nič extra no pre mňa je už len tento pokrok úspech. Som rada, že sme dog puller objavili, a že sme sa nevzdali pri tréningu aj keď to nebolo úplne tak rúžové ako som si predstavovala. Som zvedavá kam nás to v dog pulleri ešte privedie