Jogurt pre psy a mačky - áno alebo nie?

Jogurt môže byť v niektorých prípadoch vhodným doplnkom stravy pre psy a mačky, ale je dôležité dodržiavať niekoľko zásad:

1. Bez cukru: Vyberte jogurt bez pridaného cukru, pretože príliš veľa cukru môže byť škodlivé. Niektoré sladené jogurty môžu obsahovať aj umelé sladidlá, ktoré nie sú pre domácich miláčikov bezpečné (brezový cukor - xylitol)

2. Bez pridaných príchutí: Prírodný jogurt bez pridaných príchutí alebo umelých látok je najlepšou voľbou. Pridané príchute môžu obsahovať zložky, ktoré nie sú pre zvieratá vhodné.

3. Bez laktózy: Niektoré zvieratá môžu trpieť laktózovou intoleranciou, čo znamená, že nemôžu stráviť laktózu obsiahnutú v mliečnych výrobkoch. Existujú však aj jogurty s nízkym obsahom laktózy alebo bez laktózy, ktoré by mohli byť vhodné. 

Jogurt obsahuje probiotiká, ktoré môžu podporovať zdravú črevnú flóru. Avšak, nie každý pes alebo mačka môže znášať mliečne výrobky rovnako dobre.

Ako mať "zdravý prospešný" jogurt pre psy a mačky vždy po ruke a čerstvý? Vyskúšajte jogurt od Dromy.
Veľmi jednoduchá príprava, dlhá trvalosť. 

16 dávok pre veľké psy a 160 dávok pre malé psy a mačky

Dromy - živý, probiotický jogurt je doplnkové krmivo pre psov a mačky

Je tiež vhodný pre špeciálnu výživu pri poruchách trávenia, ktoré patria medzi najčastejšie problémy psov aj mačiek.

V správnom pomere poskytuje plnohodnotné, živočíšne bielkoviny a probiotické mikroorganizmy, ktoré podporujú imunomodulačnú funkciu čreva a žalúdka.

Jogurt je výrobkom, ktorý vznikol procesom fermentácie, na ktorom sa podieľajú užitočné a zdraviu prospešné baktérie. Výživové zloženie jogurtu, vychádza z výživového zloženia mlieka.

Dromy živý jogurt s probiotikami je obohatený o registrovaný probiotický kmeň Enterococcus faecium, v enkapsulovanej forme, ktorý podporuje imunomodulačnú funkciu čreva a žalúdka a znásobuje účinok priaznivých črevných baktérií. Kolonizáciou črevnej sliznice, tak obmedzuje uchytenie patogénnych baktérií.

Prebiotická vláknina z koreňa čakanky – inulín sa radí medzi oligosacharidy. Je potravou pre priateľské, bunkové mikroorganizmy, ktoré majú vyššiu možnosť prežitia v čreve. Za prítomnosti tráviacich enzýmov, mobilizujú imunitný systém a podporujú prirodzené procesy spracovania a získavania živín.

Odporúčame užívať pri: pre stabilizáciu črevnej mikroflóry, po liečbe ATB, pri opakovaných poruchách trávenia spôsobených diétnou chybou, ochorením.

Gastrointestinálny trakt je v prednej línii imunitného systému. Akékoľvek ochorenie tráviaceho traktu môže narušiť rovnováhu medzi vonkajším a vnútorným prostredím jedinca a jeho celkový zdravotný stav. Ak porucha trávenia spôsobená infekciou, diétnou chybou, potravinovou intoleranciou, nežiaducou reakciou na liečivo postihne celý organizmus, ktorý je potrebné podporiť.

Už vieme, že „živé kultúry“ majú pozitívny vplyv na prostredie žalúdka a čriev, z ktorých vychádza obranný systém organizmu, ktorý je tak chránený pred negatívnymi, vonkajšími vplyvmi. Zásadnú úlohu v ochrane pred vírusovými a bakteriálnymi nákazami, má slizničná imunita. Aj keď je jej hlavnou funkciou ochrana pred patogénmi, slúži aj na produkciu vitamínov. Táto vzájomná spolupráca je kľúčom k zdravému ekosystému, ktorý sa nachádza v sídle črevnej mikrobioty, ktoré tvoria baktérie, huby, vírusy a prokaryotické jednobunkové organizmy, ktoré tiež nazývame črevný mikrobióm.

Z dlhodobého hľadiska pri pretrvávajúcich ťažkostiach, dochádza rýchlym priechodom zaživatiny na zníženie absorpcie živín, vitamínov a následne na oslabenie jedinca.

Pri tráviacich problémoch je vždy dôležité zaistiť oslabenému organizmu:

  • Tekutiny
  • Živiny: bielkoviny, sacharidy, tuky
  • Vitamíny najmä vitamíny skupiny B komplexu
  • Podporiť systémovú a gastrointestinálnu imunitu
  • Doplnkové krmivo pre psy a mačky – zloženie: fermentované mliečne výrobky, jogurtová kultúra, čakanková vláknina inulín, šupky (Plantago pallium) psyllium.

Dávkovanie pre psa s hmotnosťou 15 – 25 kg:
50 g sušeného jogurtu rozmiešajte s 80 ml vlažnej vody

Dávkovanie pre psa, mačku s hmotnosťou 2-5 kg:
5 g sušeného jogurtu rozmiešajte s 8 ml vody.

Balenie: 800g zodpovedá 2100g jogurtu v čerstvom stave.