Aké je zdravé kŕmenie pre psa? 10/2020

Kvalitná a vyvážená strava je základ pre každý živý organizmus, a preto je dôležité na toto nezabúdať už pri šteniatkach. U šteniatok je veľmi dôležité sledovať pomer výživových hodnôt, aby šteniatku nič počas rastu nechýbalo. Vysokokvalitné proteíny živočíšnych zložiek, sú ľahko stráviteľné a vysoko hodnotné, na rozdiel od proteínov z rastlinných zložiek. Použitie čerstvého mäsa zvyšuje nutričnú hodnotu krmiva a v neposlednom rade aj jeho chutnosť. Dôležitým faktorom je aj správny pomer mastných kyselín Omega 3 a Omega 6. Tieto mastné kyseliny sa podieľajú pri zlepšovaní kardiovaskulárneho systému a znižujú rozvoj arytmie. Taktiež posilňujú imunitný systém, znižujú rozvoj zápalových ochorení. Ak máte plemeno psíka, pre ktoré je vhodnejšie podávať receptúru Grain Free (bez obilia), môžete pre svoje šteniatko zvoliť granule Naturea Growth. Tieto granule posilňujú hladkú svalovinu  a zabezpečí zdravý vývoj kostí a celkový vyvážený rast šteniatka a nenachádzajú sa v ňom žiadne obilniny.

Naturea Petsfood je firma, ktorá vznikla v roku 2010. Cieľom tejto značky granúl je vyrobiť prirodzene vhodné krmivo pre domáce zvieratá. Medzi hlavné zložky patria živočíšne bielkoviny, založené na mäse alebo rybách schválených pre ľudskú konzumáciu. Všetky ingrediencie sú starostlivo vyberané a pripravované pre optimálne hodnoty krmiva.

Máte doma psíka, ktorý je alergický, prípadne má citlivé trávenie? Skvelou voľbou môže byť krmivo Naturea Adult Salmon. Čerstvé vykostené lososie mäso je oddelené od kostí, je špeciálne chladené ale nikdy nie je zamrazené. Tým, že sa využíva chladenie si mäso udržiava všetky základné vitamíny a aminokyseliny čím sa zvyšuje aj chutnosť krmiva. Ak váš pes potrebuje bez obilninovú verziu nemusíte zúfať, Naturea totiž ponúka aj bez obilninovú variantu a to Naturea Atlantica.

Ďalším hypoalergénnym krmivom je Naturea Adult Lamb, pre psy s citlivým trávením. V prípade, že vášmu psovi nechutia jahňacie granule, môžete vyskúšať monoproteínové granule Naturea Wetlands duck. Jedná sa o granule, vyvinuté odborníkmi na výživu tak, aby kombinovalo zdravie a vôňu v jedinej receptúre. Monoproteínové receptúry sú známe tým, že sa vyhýbajú alergiám, ale zvyčajne neposkytujú lákavú chuť. Naturea Wetlands duck sú však skombinované výhody monoproteínovej receptúry s jedinečnou chuťou kačacieho mäsa.

Ak váš pes netrpí žiadnymi obmedzeniami skvelou voľbou môže byť Naturea Adul Chicken. Chov kurčiat spĺňa všetky požiadavky a pravidlá dobrej starostlivosti o zvieratá. Majú priestor pre výbeh a ľahký prístup k vode a potrave. V bez obilninovej verzii vám môžeme ponúknuť krmivo Naturea Regional.

Posledným druhom granúl od spoločnosti Naturea určite potešíme majiteľov psích seniorov. Naturea Light & Senior má vysoký obsah bielkovín a nízky obsah sacharidov. Je to bez obilninové krmivo a jeho hlavnou zložkou je kuracie mäso. Obsahuje nižšie množstvo tukov ako ostatné krmivá Naturea, ale zároveň obsahuje väčšie množstvo vitamínov a minerálov, najmä vyšší podiel ovocia, zeleniny, morských rias a byliniek, ktoré spĺňajú nutričné potreby starších alebo menej aktívnych psov.

Receptúry neobsahujú sóju, kukricu, lepok, umelé farbivá ani konzervačné látky. Vitamíny a aminokyseliny sú zachovávané v plnej miere. Výrobný proces garantuje vysoké nutričné hodnoty prospievajúce k zdravému metabolizmu psa.

Krmivá Naturea sú konzervované iba prírodným tokoferolom (vitamín E) a vitamínom C. Netreba zabúdať na fakt, že každý pes má individuálne potreby a metabolizmus, čiže jeho požiadavky na kŕmenie sa budú líšiť s ohľadom na jeho plemeno, vek, prostredie v ktorom žije a taktiež aj na jeho aktivite.