Prečo psi žijú menej ako ľudia


Tu je prekvapivá odpoveď 6 ročného dieťaťa.

Ako veterinárny lekár som bol povolaný k vyšetreniu desaťročného írskeho vlkodava menom Belker. Majitelia, Ron a jeho žena Lisa a ich malý chlapček Shane, boli všetci veľmi prepojeni s Belkerem a dúfali v zázrak. Vyšetril som Belkera a zistil som, že zomiera na rakovinu. Povedal som rodine, že pre Belkera nemôžeme nič urobiť a ponúkl eutanáziu pre starého psa doma.

Keď sme sa dohodli, Ron a Lisa mi povedali, že si myslia, že by bolo dobré, aby šesťročný Shane bol pri tom. Mali pocit, že Shane by sa mohol zo skúsenosti niečo dozvedieť.

Druhý deň, keď psíka obklopovala rodina, sa zdal Shane tak pokojný. Naposledy pohladil starého psa, že som premýšľal, či pochopil, čo sa deje. Počas niekoľkých minút Belker mierumilovne zaspal.

Zdalo sa, že chlapec prijal Belkerův prechod bez ťažkostí alebo zmätku. Sedeli sme spolu chvíľu po Belkerově smrti a nahlas premýšľali nad smutným faktom, že životy psov sú kratšie ako ľudské životy. Shane, ktorý ticho počúval, sa ozval: '' Viem prečo. "
Vylekali sme sa, všetci sme sa na neho obrátili. To, čo vyšlo z jeho úst, ma omráčilo. Nikdy som nepočul krajší vysvetlenie. Zmenilo sa to spôsob, akým sa snažím žiť.

Povedal: ''Ľudia sa rodia, aby sa naučili žiť dobrý život - ako milovať všetkých a byť milý, že?"
Šesťročný pokračoval,
''No, psy už vedia, ako na to, a nemusí žiť tak dlhý život ako my."