Pestrecový olej by nemal chýbať v žiadnej domácnosti chovateľa mačiek, psov a koní 11/2022

Ostropestrecový olej pre psy, mačky a kone

Ostropestrecový olej je vyrobený z pestrecu mariánskeho, ktorý sa prezentuje svojimi jedinečnými účinkami.  Olej sa získava lisovaním semien pestreca.

Čím je pestrec mariánsky výnimočný? Obsahuje vysoký podiel esenciálnych nenasýtených mastných kyselín, najmä kyseliny linolovej, ktorá je pre organizmus jedinečná  a musí byť prijímaná v potrave pretože si ju organizmus nedokáže vytvoriť sám. Kyselina linolova je základným stavebným prvkom a zabezpečuje syntézu ďalších mastných kyselín v organizme. Syntéza je potrebná na správnu funkciu imunitného systému, metabolizmus tukov, zápalové procesy.  

Pestrec patrí do čeľade Astrovitých a obsahuje účinnú látku silymarín. Je považovaný za jednu z najbezpečnejších liečivých rastlín. Použitie silymarínu je známe pri regenerácii a podpore funkcií pečene, pričom hlavnými prvkami podieľajúcimi sa na tomto procese sú silybín, silychristín a silydianín. Tieto bojujú s voľnými radikálmi, zabraňujú prieniku jedov pri intoxikácii. Ďalej sa tieto látky vyznačujú vysokou účinnosťou imunitného systému a ako prevencia voči zápalovým ochoreniam. V ostropestrecovom oleji sú ďalej obsiahnuté  vitamín E (alfa - tokoferol), fytosteroly, fosfolipidy. Ostropestrecový olej je vhodné používať ako doplnok stravy, čiže denne. Ideálne účinky má aj v obdobiach presrsťovania.

Komu sa odporú podávať:
- psom a mačkám, ktoré sú kŕmené surovou stravou BARF, varenou aj granulovanou stravou.
- mladým a vyvíjajúcim sa jedincom
- na stimuláciu imunitného systému
- športovým a služobným psom 

Účinky ostropestrecového oleja:

- zvyšuje obranyschopnosť organizmu, zlepšuje imunitu

- je to silný antioxidant

- zvyšuje odolnosť buniek proti voľným radikálom

- podporuje celkovú regeneráciu organizmu

- pozitívne vplýva na pečeňový metabolizmu

- pomáha udržiavať stabilnú hladinu cholesterolu v krvi

- je vhodný pri detoxikácii organizmu, zbavuje telo toxínov

- pri vonkajšom použití je účinný na malé ranky, ekzémy, popáleniny a odreniny


!!Výhodou ostropestrecového oleja je, že je určený pre všetky kategórie psov a mačiek. To znamená, že ho môžu bezpečne užívať aj gravidné a laktujúce samice ale aj mláďatá v raste!!

 

↓ Ostropestrecový olej kúpiš tu ↓

https://www.dogee.sk/oleje-pre-barf/dromy-ostropestrecovy-olej-500-ml/