Starostlivosť o psie a mačacie labky v zimnom období 11/2022

Zimné ročné obdobie sa nám blíži a s tým aj zvýšená pozornosť o starostlivosť labiek nášho miláčika.

Ako sa starať o labky Vášho miláčika?

Mráz spôsobuje, že psíkovi alebo mačke popraskajú brušká labiek. Tak ako nám v mraze a zime popraskajú pery, koža na rukách, tak aj zvieratám dokážu veľmi rýchlo popraskať brušká labiek. Tejto nepríjemnosti sa dá veľmi jednoducho predísť. Pri prevencií postačí ak v prípade mrazu a silného chladu budete svojmu chlpáčovi natierať labky pred prechádzkou alebo pobytom v zime. Ochranná vrstva, tzv. ochranný film, ktorý sa vytvorí po nanesení balzamu, postačí aby mráz nespôsobil prasknutie bruška.

Ako aj mráz a zima tak aj cestárska soľ pôsobí nepriaznivo. V prípade prechádzkach po cestách so zvýšením výskytom solí, treba dbať na natretie a následne umytie labiek čistou vodou keď sa vrátite domov. Opláchnutie by malo zabezpečiť dôkladné odstránenie solí. V prípade, žeby ste spozorovali zvýšenú precitlivenosť na mráz alebo posypovú soľ, doporučujeme zvoliť ochranné topánky. Ochranná obuv zabezpečí 100% účinnosť a využíva sa aj pri poraneniach labky alebo už pri samotnom popraskaní, kedy zabezpečí ochranu pred infekciami a nečistotami.

Ak má Váš psík srsť medzi bruškami na labkách, treba mu ju ostrihať aby sa zabránilo tvoreniu ľadu a zachytávaniu snehu. Sneh, ktorý sa zachytí medzi bruškami labiek, môže spôsobiť bolesť pri chôdzi. Ak už sneh stihol zamrznúť, necháme ho v teplom prostredí roztopiť a následne srsť dôkladne ostriháme. Neodstraňujeme sneh násilne!

Balzam na labky kúpiš tu -> Starostlivosť o labky

Ochranná obuv -> Topánky