Výbava pre nového člena rodiny 11/2022

Výbava pre nového člena rodiny

Hlodavec ako domáce zvieratko je veľmi populárny najmä vďaka tomu, že nevyžaduje namáhavú starostlivosť. Avšak pred jeho kúpou sa treba zamyslieť čo všetko bude potrebovať ku svojmu spokojnému životu. Ak si plánujete hlodavca zaobstarať a neviete čo k tomu budete potrebovať, radi Vám s tým pomôžeme. V tomto článku si zhrnieme čo všetko budete pre chov hlodavca potrebovať.

  1. Klietka

Výber klietky je veľmi dôležitý a treba zvážiť mnoho parametrov ako je napríklad veľkosť hlodavca. Ďalej treba myslieť na to, že hlodavce sú veľmi aktívne zvieratá a preto im treba zaobstarať dostatočný priestor na pohyb.

Na našej stránke nájdete klietky určené pre drobných hlodavčekov ako napríklad myšky, škrečky.. Ale aj pre väčších ako činčily, morčatá a zajace. 

  1. Vybavenie klietky

Zariadenie klietky si vyžaduje zvýšenú pozornosť hlavne čo sa týka krmiva, vody a pohybu. Ako som už spomínala, hlodavce sú veľmi aktívne živočíchy a potrebujú sa v svojom príbytku dokázať  aktívne zabaviť. Treba myslieť na to, že hlodavčeky sú zvieratá aktívne najmä v noci kedy my sme zase pasívny, čo znamená, že by mali mať vo svojej klietke dosť hračiek ktorými sa vedia zabaviť aby sme mohli pokojne spať.

  • Napájadlo

Napájačka by mala byť dostatočne veľká, čo záleží od druhu hlodavca. Menším úplne postačí  napájačka od 50ml- 250ml, stredným hlodavcom väčšia od 450ml-600ml a zajacom odporúčame väčší objem +/- 1000ml.

  • Miska na krmenie

Miska potrebuje spĺňať iba veľkostné parametre a dizajn výberu je už na Vás.

  • Preliezky, kolotoče, domčeky, miesta na úkryt

Hlodavce  majú od prírody tendenciu schovávať sa. V prírode je úkryt pre nich otázka života a smrti, preto musia vo svojom príbytku mať priestor schovať sa. Domček alebo hniezdo im vytvoria dostatočne bezpečný úkryt na spanie.

Preliezky alebo kolotoče sú taktiež nevyhnutnosťou ktorá vo výbave nesmie chýbať. Pri výbere zariadenia treba myslieť na to, že hlodavce majú tendenciu všetko ohrýzať preto treba zvoliť doplnky prírodného materiálu BEZ FARBÍV.

  1. Podstielka

Existuje veľa druhov podstielok ako napríklad seno, hobliny, drevené pelety.. Každý druh má špecifické potreby pre výber správnej podstielky. Malé hlodavce vyžadujú drobné podstielky ako napríklad hobliny. Morčatá preferujú mäkšie podstielky a napríklad pre potkany sú najvhodnejšie štiepky. Pre väčšie hlodavce, zajace sa doporučuje najmä seno.

  1. Krmivo

 Krmivo je dôležitým komponentom výbavy. Je potrebné aby obsahovalo esenciálne minerály a látky. Vždy si treba pozorne preštudovať obsah balenia aby krmivo bolo bez UMELÝCH FARBÍV. Pri výbere treba dbať aj na vek Vášho hlodavca  a podľa toho vybrať krmivo JUNIOR/ADULT/SENIOR.

Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že pripraviť sa na príchod Vášho budúceho domáceho miláčika je náročné, nie je to tak. Hlodavec je ideálnym zvieratkom pre deti, ktoré budú mať svoju prvú skúsenosť so starostlivosťou o zviera. Ľahko si na jeho chove dokážu vyskúšať svoju disciplínu a natrénujú si tak návyk starania sa o svojho miláčika. V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na našom Dogee chate!

 

Všetko potrebné nájdeš TU <- KLIK