Dromy doplnok pre psy a mačky Spirulina 600 tbl. - podpora imunitného systému a detoxikácia organizmu

8 hodnotení
Značka: Dromy

Organický komplex látok pre podporu imunitného systému a detoxikáciu organizmu. Doplnkové krmivo pre psov a mačky.

Dostupnosť skladom
Môžeme doručiť do:
28.2.2024
Možnosti doručenia
Kód: 3094
€14,59 / ks
Dromy doplnok pre psy a mačky Spirulina 600 tbl. - podpora imunitného systému a detoxikácia organizmu
8 hodnotení
Značka: Dromy
4,4 8 hodnotení

Dromy Spirulina

Spirulina platensis je sinice a žijúci v alkalických vodách s vysokou koncentráciou minerálnych solí, ktoré sú schopne vstrebávať do svojho tela a zároveň z nich vytvárať cheláty - organické zlúčeniny aminokyselín a kovov, ktoré je telo schopné taktiež vstrebávať oveľa lepšie, než minerály v anorganickej forme.

Sušená sinice rodu Spirulina je pestovaná biotechnologicky v nádržiach alebo jazerách. Sušina obsahuje až 60% stráviteľného proteínu, všetky esenciálne aminokyseliny s vyváženým pomerom, ktorý je nutný pre ich zabudovanie do bielkovín, fenylalanín nevyhnutný pre produkciu hormónu štítnej žľazy, tokoferoly, fokobiliny, sulfatovaný polysacharidy, minerálne látky najmä Fe, Zn, Mn, K, p, Mg, Se, vitamíny - inositol, vitamíny komplexu B B1, B2, B3, B6, B6, B12, vitamín E a H-biotín, vitamín F - kyseliny linolová, linolénová, arachidonová, ktoré sa podieľajú stabilizáciu cholesterolu v krvi, a tým prispievajú k stabilizácii tlaku a pružnosti ciev.

Významná je kyselina gama linolénová - GLA, patriaci do omega-6 NMK. Hrá dôležitú úlohu pri tvorbe hormónov prostaglandínov, pôsobí protizápalovo a napomáha organizmu vyrovnať sa s alergiami. Karotenoidy - Kryptoxantin, betakarotén, luteín, echinenon, zexanthin. Enzymatické pigmenty - chlorofyl, fykocyanín a iné metabolity rias. C-fykocyanín vykazuje významné biologické účinky s antioxidačnou, protizápalovou aktivitou, podieľa sa na znížení toxicity olova, kadmia a ortuti, znižuje hladinu sérových lipidov, pečeňových triacylglycerolov, podporuje tvorbu červených krviniek.

Bolo tiež pozorované zvýšenie koncentrácie IgA v GIT, bez ovplyvnenia IgG a IGT, tento efekt môže znížiť výskyt potravinových alergií. Spirulina môže inhibovať alergické reakcie sprostredkované žírnymi bunkami. Podieľa sa na zvýšenie imunity a aktiváciu makrofágov, zvýšením fagocytózy.

Spirulina pôsobí antioxidačne - chlorofyly, farbivá, protizápalovo, antialergicky, chemo a hepatoprotektívne - fenolové látky, má vplyv na intestinálnu mikroflóru na baktérie mliečneho kvasenia.

Spirulina sa podieľa na regulácii Candida albicans, ďalej má schopnosť absorbovať katiónty ťažkých kovov z vodného prostredia.

Odporúčame užívať:
pre zvýšenie obranyschopnosti organizmu, posilnenie imunitného systému, pri výskyte potravinových alergií, športovej kynológii, pri dlhodobej liečbe NSAID a ATB, dietoterapiu, po operačných výkonoch.

Produkt je určený pre všetky kategórie psov a mačiek je bezpečný pre gravidné a laktujúce aj mláďatá v raste.

Zloženie:
Druh zdrojové rastliny: 100% spirulina platensis.

Nižšie uvedené hodnoty majú len informatívny charakter priemerné analýzy, nejedná sa o špecifikáciu so zárukou.

Vitamín B1 - 30 mg, vitamín B2 - 40 mg, vitamín B3 - 100 mg, vitamín B6 - 1 mg, vitamín B12- 0,1 mg, vitamín C - 1,4 mg, vitamín E - 15 mg, inositol 60 mg, Chlorophyl 2000mg, beta - karotén 800 mg, draslík 1500 mg, vápnik 100 mg, horčík 400 mg, železo 200 mg, zinok 200 mg, selén 10 mcg, nukleovej kyseliny 4000 mg, fykocyanín 1500 mg, kyselina gama-linolénová - GLA 1000 mg, phycocyanobilin 1500 mg, cyanophycin 10 000 mg, germánium 2 mg.

Dávkovanie pre psa:
1 tableta = 250 mg.

Pes s hmotnosťou 1 - 10 kg - 4 tablety denne.
pes s hmotnosťou 10 - 20 kg - 8 tabliet denne.
pes s hmotnosťou 20 - 30 kg - 12 tabliet denne.
pes s hmotnosťou 30 - 45 kg - 15 tabliet denne.

Mačka s hmotnosťou 5 kg: 2 tablety denne.

Upozornenie: u jedincov s bielou srsťou môže dôjsť k nežiaducemu zafarbeniu.

Dodatočné parametre

Kategória: DOPLNKY pre BARF
Hmotnosť: 0.2 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: